prezenty ślubneWesele wiąże się zazwyczaj z dużymi wydatkami. Przede wszystkim tymi po stronie organizatorów. Ale zazwyczaj suma wydatków na prezenty dla Państwa Młodych, jest również sporą kwotą. W Polsce tradycyjnie najczęstszym podarunkiem dla nowożeńców jest koperta z pieniędzmi jednak są społeczeństwa, które preferują prezenty ślubne.

Ten fragment rynku postanowił skomercjalizować serwis Zola.com założony przez Kevina Ryana w 2013 roku. Pozwala on na założenie spersonalizowanej strony, na której Państwo młodzi stworzą swoją wymarzoną listę prezentów ślubnych. Prezenty ślubne mogą zostać wybrane z katalogu produktów Zola ale serwis pozwala również na import produktów z innych stron by dodać je do swojego rejestru. Co ważne prezenty mogą być kupowane przez kilku gości, którzy partycypują w zakupie konkretnego prezentu. Sprawdza się to przede wszystkim przy droższych produktach.

Po za oszczędnością czasu w porównaniu do zakupów tradycyjnych, serwis pozwala rozwiązać problem nietrafionych prezentów. Para może wybrać termin dostawy prezentów lub przekonwertować je na kredyty i wybrać inne produkty. Co jest również niewątpliwa zaletą gdyby np. zmieniła zdanie co do potrzeby zakupu konkretnych produktów, na przestrzeni kilkumiesięcznych przygotowań do ślubu.

Zola.com to niezwykły pomysł, który wyspecjalizował się w zakupach ślubnych prezentów, dostarczając użytecznych narzędzi rozwiązujące podstawowe problemy z ich zakupem. O ile trudno sobie wyobrazić rentowność takiego serwisu w Polsce, o tyle w skali globalnej z pewnością znajduje on swoich gorących zwolenników. Według Forbes w ciągu trzech lat działalności ponad 100 000 par stworzyło swoje listy ślubne (źródło: Forbes). Najwyraźniej inwestorzy wierzą w pomysł, ponieważ do tej pory w 4 rundach finansowania pozyskał on ponad 40 mln dolarów.

serwis-zola

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.