WłamywaczSerwis Nokaut.pl został dotknięty blokadą ze strony Google. Po wpisaniu adresu serwisu w wyszukiwarce pokazuje się komunikat, który ostrzega przed złośliwym oprogramowaniem. Raport diagnostyczny Google wskazuje, że Nokaut.pl został zainfekowany 5 316 trojanami oraz 1 357 exploitami. Serwis Nokaut.pl na swoim oficjalnym profilu na Facebooku piszę: „Jak wspominaliśmy strona Nokaut.pl, ze względu na problemy z zewnętrznym systemem do serwowania reklam, została zaklasyfikowana przez algorytmy Google, jako zagrożenie dla użytkowników. Problem został usunięty w godzinach porannych. Obecnie pracujemy z Google nad przywróceniem widoczności serwisu.” Problemy serwisu wynikły najprawdopodobniej z ataku na zewnętrzny adserwer (OpenX) do wyświetlania reklam.

Niestety blokadą została dotknięta również część serwisów i sklepów internetowych współpracujących z serwisem. Nokaut.pl wysyła maile do swoich partnerów, informujące o zaistniałej sytuacji i jednocześnie instruujące jak pozbyć się złośliwego kodu ze strony:

Szanowni Państwo,??

Serwis Nokaut.pl tak jak wiele innych serwisów internetowych, korzystał z oprogramowania do serwowania reklam, które dzisiaj rano zostało zaatakowane. Zespół administratorów Nokaut błyskawicznie usunął zaistniały problem.

Niestety strona Nokaut.pl została chwilowo zaklasyfikowana przez algorytmy Google jako zagrożenie dla użytkowników. Obecnie pracujemy razem z Google na jak najszybszym usunięciem niedogodności.

Po wejściu na strony niektórych serwisów pojawia się komunikat o zagrożeniu. Jeżeli na Państwa stronie pojawia się taki komunikat to prosimy o usunięcie z Państwa strony:

– Wtyczki konwersji służącej do mierzenia efektywności kampanii
– Badge informującego o opiniach sklepu w Nokaut.pl
– Wszelkich form reklamowych z naszego programu partnerskiego

Ze swojej strony dodam, że jeżeli Państwa witryna została dotknięta blokadą, należy usunąć niebezpieczny kod i wysłać stronę do ponownego rozpatrzenia za pomocą narzędzi Google dla webmasterów.

 

Ostrzeżenie

Ostrzeżenie przed wejściem na stronę Nokaut.pl

Złośliwe Oprogramowanie

Raport o niebezpieczeństwach na stronie Nokaut.pl

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.