Autorem wpisu jest Krzysztof Sroka, właściciel porównywarki cen: Cena.pl

Porównywarka CenCzy giganci internetu przytłoczą już każdą konkurencję? Czy może jest jeszcze miejsce dla innych uczciwych, choć mniej zasobnych i nie działających z pozycji siły?

Mamy kilka czołowych serwisów w poszczególnych kategoriach internetowych. Ci wielcy po wspięciu się na pewien pułap, dominują i spychają konkurencję na margines. Mają ku temu możliwości, bo mają pieniądze na marketing i mają mnóstwo chętnych, którzy ?podpinają? się pod główne portale, przy okazji je reklamując, po to aby choćby cząstkowo zaistnieć. Z góry jednak przyjmują pozycję tych, którym należy się tylko maleńki kawałek tortu albo nawet tylko okruszki.

 

Tak jest z portalami ogólno tematycznymi, a nawet serwisami wyspecjalizowanymi: sportowymi, aukcyjnymi itd. Podobnie jest również z rynkiem porównywarek cen, a może nawet jeszcze gorzej, bo niektórzy najwięksi tworzą oprócz swoich głównych serwisów również jakby swoje odpowiedniki, które pod różnymi nazwami wypychają z kolejki po użytkownika całą swoją konkurencję. Czasem też żeby przejąć jeszcze większy kawałek tortu, po prostu wykupują konkurencję.

No cóż, można by powiedzieć? życie. Ale z drugiej strony nie wszyscy muszą się z tym stanem rzeczy zgadzać. Nawet, jak ostatnio donosiły media, w USA Facebook zaczął tracić miliony użytkowników, tak z dnia na dzień., co świadczy, że jednak bywają jakieś ?furtki?. Choć oczywiście wcale źle nie życzę Facebook-owi ?. Być może w pewnym momencie przychodzi przesyt na ?wielkich? albo po prostu ochota im dokuczyć, bo są zbyt pewni siebie.

Na taką furtkę liczy serwis cena.pl, który jest przez nas od kilku miesięcy rozwijamy. Niedawno powstała porównywarka cen, próbuje wcisnąć się między tych największych na rynku. Jednak dopóki użytkownicy o niej nie usłyszą dopóty nie posmakują. Chwytliwa domena, która nie da się zapomnieć, proste i korzystne zasady współpracy ze sklepami, uczciwe traktowanie wszystkich użytkowników serwisu, ale czy to wystarczy?

Z technicznego punktu widzenia projekt wymaga na pewno dopracowania. Choć cena.pl pochwalić się może stosunkowo czytelnym i intuicyjnym układem strony i przyjemnie oszczędną grafiką, to brakuje dodatkowych funkcji, które już posiadają wiodące obecnie porównywarki. Z drugiej strony, czy porównywarka cen ma być kombajnem do wszystkiego, który bawi i zajmuje czas? Jestem przekonany, że z korzystania z porównywarki powinny wynikać konkretne korzyści. Umożliwiać powinna tanie zakupy u rzetelnych, wiarygodnych i sprawdzonych sprzedawców, bez reklam w wynikach porównania poszczególnych produktów. Myślę, że uczciwe wyniki porównania cen towarów, to podstawa takiego serwisu.

Dużym atutem porównywarek cen jest również możliwość porównywania poszczególnych produktów z dużej ilości sklepów, a na obecnym etapie rozwoju porównywarka cena.pl współpracuje z kilkuset sklepami z różnych branż i porównuje niecały milion produktów. Im więcej tym lepiej, stąd wciąż zapraszamy do współpracy nowe sklepy, oferując każdemu rzetelne traktowanie jako partnera. Dbałość o aktualność i bezbłędność oferty sklepu świadczy o danym sklepie, stąd starannie nadzorujemy proces integracji każdego sklepu z porównywarką. Wyróżniamy się prostymi i bardzo konkurencyjnymi zasadami współpracy ze sklepami. Pobieramy opłaty od sklepów jedynie za przekierowanie unikalnego użytkownika na stronę sklepu, a zliczane są przekierowania jedynie raz na dobę. Opłaty za przekierowanie użytkownika są kilkukrotnie niższe niż w największych porównywarkach i brak jest jakichkolwiek innych opłat.

Poczekać jeszcze wspólnie musimy, aż przybędzie współpracujących z serwisem sklepów internetowych, takich które nie boją się uczciwie konkurować wiarygodnością i ceną, a mam nadzieję, wtedy szybko www.cena.pl przesunie się w rankingu porównywarek na czołowe pozycje, czego sobie i wszystkim jej użytkownikom życzę.
Oczywiście chwalić się samemu można w nieskończoność, ale tak naprawdę najważniejsza jest obiektywna ocena użytkowników serwisu. Krytyka potrafi pomagać w rozwoju najszybciej i na taką życzliwą krytykę liczymy.

Zapraszam do testowania cena.pl.