LogoZmiana nazwy sklepu zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko. Użytkownicy często nie lubią kiedy zmienia się wygląd serwisu, z którego korzystają. Kiedy do tego zmienia się jego nazwa mogą być jeszcze bardziej niezadowoleni. Weltbild.pl zdecydował się ostatnio na kolejny rebranding i zmianę nazwy z Weltbild na Ravelo. Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza zmiana nazwy tego sklepu. W sierpniu 2011 roku sklep funkcjonował pod nazwą KDC.pl. Zarówno wcześniejsza jak i obecna metamorfoza podyktowane były zmianą właściciela sklepu. Dotychczasowy właściciel, niemiecka  firma Weltbild wycofała się z Polski, pozostawiając sklep w trudnym położeniu. Sklep prowadzony przez nowo utworzoną spółkę Ravelo trafił w czerwcu 2013 roku pod skrzydła PWN, a dokładniej do należącej do niej spółki Azymut (dobrze znana wszystkim sprzedawcom hurtownia książek). Umowa sprzedaży pozwalała prowadzić sklepowi działalność pod marką Weltbild do końca czerwca tego roku. Z tego powodu zmiana nazwy i domeny sklepu była konieczna. Ravelo ma prawo korzystać z domeny Weltbild.pl do końca czerwca 2015 roku. Do tego czasu przekierowywać ona będzie użytkowników do nowego sklepu Ravelo.pl.

Wydaje się, że jest to zmiana na lepsze. Serwis jest dużo bardziej przejrzysty i czytelny od poprzedniej wersji ( sami oceńcie: stara wersja Weltbild.pl – na dole strony). Do tego dochodzi mocny właściciel w postaci PWN i Azymut. Wszystko wskazuje na to, że Ravelo ma szanse stać się jedną z dominujących księgarni na polskim rynku ecommerce.

serwis ravelo

Nowy serwis Eavelo.pl dawny Weltbild.pl

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.