Czerwona TorebkaO planach przejęcia serwisu Merlin.pl przez spółkę Czerwona Torebka pisaliśmy na początku lutego. Dzisiaj UOKiK wyraził zgodę na „koncentrację”. Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji. Czerwona Torebka kontroluje grupę spółek zajmujących się budową i zarządzaniem pasażami handlowymi. Spółka Merlin.pl zajmuje się sprzedażą detaliczną towarów (m.in. książki, audiobooki, ebooki oraz płyty – CD, DVD i Blu Ray) przez Internet. W wyniku koncentracji Czerwona Torebka przejmie kontrolę nad Merlin.pl.

Przypomnijmy, że na początku 2011 roku o przejęcie sklepu internetowego Merlin.pl starał się Empik, oferując za akcję 130 mln zł. Ostatecznie na przejęcie nie wyraził zgody UOKiK. Nie znana jest cena transakcji. Za spółka Czerwona Torebka stoi Mariusz Świtalski, który stworzył takie przedsiębiorstwa jak Eurocash, dyskonty Biedronka i minimarkety Żabka. Więcej na temat spółki: Czerwona Torebka,

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.