unilever_2Unilever jedna z najwiekszych korporacji działająca w branży FMCG, przejęła Dollar Shave Club?s. Przypomnijmy, że serwis dollarshaveclub.com sprzedaje przybory do golenia w modelu subskrypcyjnym. Według serwisu fortune.com kwota transakcji to okrągły 1 mld dolarów.

Założyciel i prezes Michael Dubin będzie nadal zarządzać firmą, która będzie działać w dotychczasowym modelu biznesowym jako niezależny podmiot, sprzedając maszynki skierowane bezpośrednio do konsumenta. Liczy on, że przejęcie przez Unilever powinno pomóc Dollar Shave Club?s rozwinąć się szybciej  i znacznie poprawi możliwości dystrybucyjne w istniejących rynkach.

Unilever to jeden z największych producentów FMCG na świecie, posiada około stu marek. W Polsce najbardziej znane marki to Axe, Cif, Domestos, Dove, Lipton, Knorr, Helmann’s, Flora, Rexona, Signal, Algida. Rama, Saga, Timotei, Amino, Kasia.

Przypomnijmy słynną reklamę Dollar Shave Club?s

 

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.