Wszyscy wiemy, że Tablica.pl cały czas ma problemy z „banem” w wyszukiwarce Google. Cała ta sytuacja na pewno negatywnie odbija się na ilości użytkowników serwisu. Trudno powiedzieć w jakim stopniu ucierpiał serwis i jak dużo ruchu stracił.  Na pewno miało to wpływ na przeznaczenie dodatkowych środków celem wzmocnienia rozpoznawalności marki Tablica.pl i pozyskania ruchu z innych źródeł niż wyszukiwarka Google. W badaniu przeprowadzonym w lutym tego roku przez Geminius, wynika, że najbardziej rozpoznawalnym serwisem ogłoszeniowym jest Gratka.pl. Z pośród polskich internautów robiących zakupy online, 61 proc. kojarzy nazwę Gratka.pl, 54 proc. ? Tablica.pl, a 41 proc. ? Gumtree.pl.

Dzisiaj Tablica startuje z kampanią telewizyjną, w której główną rolę odgrywają Pat i Mat bohaterowie z niezapomnianej czeskiej bajki ?Sąsiedzi?. Kampania będzie wspierana kampanią banerową, która pojawi się w serwisach Onet.pl, Interia.pl, Gazeta.pl i w sieci reklamowej Arbo. Dodatkowo, tylko w serwisie YouTube, pojawi się baner zachęcający do udziału w konkursie na najlepszy beat. Na specjalnej przygotowanej stronie internetowej uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje umiejętnosci DJ’skie.

Reklama kładzie nacisk na łatwość sprzedaży przedmiotów na Tablica.pl. Poprzez pokazanie aplikacji mobilnej i prostotę z jaką można sprzedawać za jej pomocą.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.