UrodzinyJeden z największych Polskich serwisów z darmowymi ogłoszeniami Tablica.pl obchodzi swoje drugie urodziny. W rzeczywistości serwis jest dwa razy starszy, powstał pod nazwą Szerlok.pl w 2009 roku a w 2010 został przejęty przez Grupę Allegro. Wkrótce przeszedł rebranding zmieniając nazwę na Tablica.pl. Serwis chwali się tym, że w przeciągu dwóch lat użytkownicy serwisu dodali 17 milionów ogłoszeń, a średnia dzienna liczba unikalnych użytkowników osiągnęła w marcu 2013 poziom 800 tyś. Z informacji prasowej wynika, że o dużej popularności serwisu świadczy też wysokie, drugie miejsce na liście Zeitgeist 2012 ? haseł najszybciej zyskujących na popularności w wyszukiwarce Google w ubiegłym roku. Może to być związane z tym, że użytkownikom ciężko było odnaleźć serwis w wynikach wyszukiwania Google. Tablica została ukarana przez wyszukiwarkę i usunięta z wyników wyszukiwania za korzystanie z niedozwolonych praktyk w pozycjonowaniu. Cała ta sytuacja doprowadziła do przystąpienia przez Grupę Allegro do organizacji Fair Search, która ma być formą nacisku, nie tyle na samo Google co lobbingu na władze ustawodawczą (głównie organy unijne), które mogą regulować działanie giganta z Mountain View.

Co ciekawe od około 20 marca widać wyraźny wzrost obecności serwisu w wynikach wyszukiwania. Taki wzrost świadczyć może o zdjęciu filtra z serwisu przez wyszukiwarkę Google.

Serpstat

Screen z serwisu Serpstat.pl, który przedstawia wzrost wyników wyszukiwania dla domeny Tablica.pl. Świadczyc to może o wyjściu przez ten serwis z filtra nałożonego przez wyszukiwarkę Google.

Z okazji drugich urodzin serwis Tablica.pl przygotował grafikę, która podsumowuje najważniejsze statystyki dotyczące serwisu.

infografika

Infografika na drugie urodziny serwisu Tablica.pl

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.