Prezenty ŚwiąteczneWirtualna Polska to serwis z dużym potencjałem, który pomimo ciekawych pomysłów i możliwości jakimi dysponuje ma problemy z realizacją projektów z obszaru ecommerce. Przykładem takiego serwisu może być najnowsze dziecko z kategorii ehandlu prezenty.wp.pl. Ciekawy pomysł agregujący oferty z takich serwisów jak ALSEN.pl Douglas.pl, dekoria.pl, KARUSEK.COM.PL, MALL.PL, MrJoy.pl, ZALANDO.PL, znak.com.pl i pomimo „złej prasy” również sklepu 66procent.pl.

Z informacji prasowej dowiemy się, że Prezenty.wp.pl są sezonowym serwisem sprzedażowym Wirtualnej Polski, w którym sklepy internetowe pokazują swoje propozycje na świąteczne upominki. Dzięki nowej platformie WP.PL internauci mają szybki dostęp do różnorodnej oferty gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Witryna została podzielona na dziesięć kategorii, ułatwiających szybkie wyszukiwanie produktów ? w tym RTV, KSIĄŻKI, PERFUMY, MODA, SPORT. Do 6 grudnia aktywna jest również sekcja MIKOŁAJKI, prezentująca pomysły na prezenty o wartości do 100 złotych. Po wybraniu produktu użytkownik zostaje przekierowany do sklepu sprawdzonego partnera, w którym może dokonać zakupów.

Pomysł nie jest może rewolucyjny ale doskonale wpisuje się w trend serwisów zakupów impulsywnych, które szczególnie w okresie przedświątecznym zwiększają sprzedaż. Serwis mógłby okazać się sukcesem gdyby nie jakość jego wykonania. Często w internecie pojawiają się Trole, które straszą internautów, ale portal tego kalibru co Wirtualna Polska, powinien, jeżeli nie wyznaczać to przynajmniej trzymać podstawowe standardy. Trzy grzechy główne tego serwisu to przytłaczająca grafika, słabo wyeksponowane produkty i nieczytelność (razi nieczytelny widok kategorii czy nieaktywne przyciski „kup teraz”).

Szkoda, że WP wypuszcza do sieci tak niedopracowane produkty.

Prezenty Wirtualna Polska

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.