Logo StendiStendi.pl to kolejny już sklep działający w ramach Grupy Allegro. Tym razem z kategorii Fashion zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Na Facebooku serwis komunikowany był przede wszystkim jako sklep z markowym obuwiem: „Budujemy dla Was najlepszy sklep z obuwiem on-line!”. W serwisie znajdziemy również markowe ubrania (bluzki, kurtki, sukienki). W tej chwili oferta ubrań nie jest jeszcze bardzo bogata, ale biorąc pod uwagę, że sklep dopiero wystartował można się spodziewać, że z czasem oferta zostanie poszerzona.

 

 

Uruchomienie sklepu zbiegło się w czasie z rebrandingiem a właściwie włączeniem Markafoni w Fashiondays. Niewątpliwie zaplecze jakim dysponuje Grupa Allegro pozwala na dotarcie do dobrych marek w dobrej cenie. W tej chwili w sklepie znajdziemy wiele ciekawych marek, między innymi: Tommy Hilfiger, Clarks, Levis, Ecco, Emu, Venezia, Converse, Vans, Catepillar, Blink, Bronx, Merrell, Pepe Jeans.

markowe ubrania

Marki dostępne w sklepie Stendi.pl

 

Sam serwis jest zaprojektowany, bardzo przejrzyście. Zastosowano fajne rozwiązanie sortowania produktów, nie tylko po marce ale również po kolorze. Na uwagę zasługuje fakt bezpłatnej wysyłki towaru i ekspresowa wysyłka ( w ciągu 24 godzin).

Sklep Stendi

Stendi – sklep z kategorii fashion należący do Grupy Allegro

Podsumowanie

Wydaje się, że Allegro wyznacza nowy trend w polskim ecommerce. Pomimo tego, że Grupa Allegro do tej pory dostarczała głównie narzędzia do prowadzenia sprzedaży w sieci, wyraźnie widać, że postanowiono wejść w obszar handlu w sklepach internetowych. Może to budzić obawę o faworyzowanie sklepów należących do Grupy (chociażby w porównywarkach cen). Wdaje się jednak, że nie ma od tego odwrotu, jeżeli jakiś serwis chce liczyć się na rynku ecommerce musi rozważać inwestycje również w tym obszarze. Ciekawe czy śladami Grupy Allegro pójdą inne serwisy z top Megapanelu kategorii ecommerce: Nokaut, Groupon czy Grupa Okazje.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.