Konkursy na facebooka

Social Apps to proste rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko i bezproblemowo uruchomić konkurs na swoim profilu na Facebooku. Siła tego narzędzia tkwi w prostocie. Nie oferuje ono żadnych fajerwerków a jedynie cztery typy konkursów, które możemy przeprowadzić na naszym fanepage’u. Zarówno interfejs jak i panel administracyjny jest bardzo prosty i intuicyjny. Aby przeprowadzić konkurs nie potrzebna jest żadna wiedza programistyczna, czy choćby podstawowa znajomość html. Konkurs można w zasadzie uruchomić w kilka minut.

Niewątpliwą zaletą są również niskie koszty uruchomienia i przeprowadzenia konkursu. W tej chwili jest to 79zł za uruchomienie aplikacji plus 1zł za każdy dzień trwania konkursu. Aktualny cennik znajduje się na stronie Socialapps.pl

 

4 typy konkursów

Social Apps umożliwia przeprowadzenie na naszym fanpage’u jednego z 4 typów konkursów:

 

1.Konkurs na tekst
Prosty konkurs, który można wykorzystać np. na zabawę w wymyślanie hasła reklamowego dla sklepu czy produktu.

2.Fotokonkurs
Jeden z najpopularniejszych typów konkursów czyli konkurs fotograficzny.

3.Quiz
Klasyka gatunku, krótkie pytania i odpowiedzi.

4.Generator Memów
Konkursy, które powstają na fali popularności serwisów typu Kwejk czy Demotywatory. Polega na dopisywaniu treści do obrazków.

Konkurs na Facebooku

Cztery typy konkursów w Social Apps

 

Funkcje

Social Apps umożliwia zdefiniowanie, czy zwycięzcy będą wybierani w publicznym głosowaniu czy zostaną wyłonieni przez organizatorów. W panelu należy zdefiniować regulamin konkursu i politykę prywatności. Należy wprowadzić czas trwania konkursu i jego harmonogram: przyjmowanie zgłoszeń, wybór zwycięzców, ogłoszenie wyników. Listę uczestników można wyeksportować do exela. Narzędzie umożliwia dostosowanie wyglądu aplikacji, zarówno poprzez dodanie nagłówka i ikony jak i definicje własnego CSS. Dzięki temu możemy w pełni spersonalizować wygląd aplikacji do naszych oczekiwań. Dodatkowa zaletą jest możliwość  ustawienia strony konkursu jako głównej strony profilu na Facebooku. Panel jest bardzo intuicyjny i czytelny.

 

Podsumowanie

Social Apps jest bardzo prostym i intuicyjnym narzędziem, nie wymagającym wiedzy technicznej.  Jest idealne do przeprowadzania prostych konkursów na facebooku.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.