Logo OrbitGuma do żucia z własnym zdjęciem? Na taki pomysł wpadli managerowie koncernu Wrigley, producenta takich marek jak Orbit, Winterfresh czy Skittles. Wrigley uruchomiło swój pierwszy sklep właśnie w Polsce. Sklep internetowy jedz-pij-zuj.pl jest unikalnym projektem w skali całego koncernu Wrigley a Polska została pierwszym krajem, w którym sklep został uruchomiony.

Wyróżnikiem sklepu jest możliwość samodzielnego zaprojektowania własnych opakowań dla gumy Orbit. Aplikacja umożliwia wgranie własnego projektu lub skorzystanie z kilkudziesięciu dostępnych szablonów, do których wystarczy wgrać zdjęcie z naszego komputera lub facebooka. W sklepie znajdziemy również asortyment dla restauratorów i dentystów. A wiec opakowania po kilkaset sztuk gum. Minimalna liczba zamawianych produktów na www.jedz-pij-zuj.pl to przynajmniej jeden boks (opakowanie zbiorcze) produktu. W zależności od rodzaju, jeden boks może zawierać od 5 do 30 pojedynczych opakowań danego produktu.

Takie projekty to ciekawy kierunek nawet z punktu widzenia firm oferujących wąski asortyment produktów. Sklepy internetowy jest ciekawym, pomysłem nie tyle na nowy kanał dystrybucji co na budowanie pozytywnego wizerunku i relacji z klientami. Kto z nas kiedykolwiek wszedł na stronę Wrigley? Natomiast dobrze prowadzony sklep połączony z działaniami social media, może być świetnym kanałem do prowadzenia takich relacji. Być może nadarzy się okazja… albo przekona nas do tego Wrigley… by taki spersonalizowany produkt sprezentować komuś bliskiemu.

Sklep Orbit

Jedz-pij-zuj.pl to pierwszy sklep internetowy koncernu Wrigley.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.