Z nieoficjalnych informacji jakie udało się nam uzyskać Grupa Allegro przejęła pakiet większościowy udziałów w spółce będącej właścicielem Lazienkaplus.pl – największego sklepu internetowego z wyposażeniem łazienek. Jeżeli plotki się potwierdzą będzie to drugi zakup sklepu internetowego po grudniowym przejęciu sklepu Agito.pl. W ten sposób Grupa Allegro realizuje swoją strategie rozwoju w obszarze handlu detalicznego, która zakłada obecność Allegro w każdym segmencie handlu internetowego  – począwszy od dokonania wyboru towaru (Cokupic.pl) przez porównanie cen (Ceneo), zakup(Allegro, Istore), aż po bezpieczną płatność elektroniczną (Payu).

LazienkaPlus.pl podobnie jak główna siedziba Grupy Allegro mieści się w Poznaniu co mogło mieć wpływ na decyzje zakupu sklepu. A na pewno mogło ułatwić prowadzenie negocjacji. Lazienkaplus jest największym sklepem z armaturą łazienkową i wyposażeniem łazienek w polskim internecie. Przejęcie przez Grupę Allegro może wpłynąć na umocnienie dominującej pozycji sklepu i podniesienie jego konkurencyjności. wiele ciekawych informacji na temat sklepu dostarcza nam najnowszy raport Internet Standard na temat ecommerce:

Internet Standard raport eCommerce 2012 str. 82 – 83

 

Wynika z niego, że sklep w 2011 miał przychody na poziomie 36mln zł i zatrudniał 46 pracowników. Czyli jest sporym dobrze prosperującym biznesem.  Można, domniemywać, że nie jest to ostatnie przejęcie sklepu internetowego przez Allegro w tym roku i niebawem usłyszymy o nowych transferach. Nie ulega jednak wątpliwości że inne sklepy internetowe mogą czuć się zaniepokojone działaniami Allegro i bacznie będą obserwować zakres wsparcia jaki otrzymują sklepy należące do grupy, chociażby poprzez promocję w porównywarce cen Ceneo.