problem storeProblemy współczesnego świata dotykają nas wszystkich. Kto z nas nie musiał zmierzyć się z brakiem zasięgu Wifi czy niewystarczająco przekonywującą wymówką, żeby nie iść do pracy. Mała ilość followersów na twitterze też nie jednemu spędzi sen z powiek, a niewyspanie skutkować może słabymi dowcipami na drugi dzień. W ten sposób nakręca się spirala problemów, które przeskadzają nam w osiągnięciu harmonii ze światem. Są też marzenia, które sprawiają, że trudno nam poczuć się w pełni zrealizowanym, jak chociażby możliwość zobaczenia jednorożca. Jednym słowem cytując klasyka … Jak żyć Panie Premierze?

 

 

Te i inne palące problemy współczesnego świata postanowili rozwiązać twórcy sklepu internetowego firstworldproblempills, który oferuje pigułki osobom, które na codzień mierzą się z problemami współczesnego świata. I bynajmniej nie są to dopalacze. Specyfiki są w pełni legalne, chociaż cechuje je efekt placebo. Znajdziemy tam miedzy innymi środki które sprawią, że: zawsze będziesz wiedzieć co na siebie założyć, przestaniesz się spóźniać a twoje dzieci (jeżeli takowe posiadasz) będą uważały, że jesteś cool.

Lek na całe zło

Akcja jest nietypowym sposobem zwrócenia uwagi na dużo poważniejsze problemy współczesnego świata. Sklep powstał w ramach akcji charytatywnej wspierającej walkę z AIDS. Kupując produkt w sklepie wspieramy zakup leków dla osób zmagających się z ta chorobą. Dzięki takiemu niekonwencjonalnemu podejściu powstaje kontrast, który uświadamia nam z jak często z błahymi problemami mierzymy się na codzień.

Walka z Aids

Zakup w sklepie internetowym firstworldproblempills jest rodzajem dotacji, którą przekazujemy na szczytny cel. Jak widać na tym przykładzie ecommerce doskonale może funkcjonować w kampaniach i akcjach społecznych. Taki mechanizm zbierania pieniędzy wydaj się dużo bardziej przystępny i z pewnością buduje duży zasięg efektem virala. Nie bez znaczenia jest też siła oddziaływania, takie zastawienie dwóch światów, pokazuje kontrast, który daje do myślenia.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.