logoSzkla.com S.A. zakupiła 100 proc. udziałów w słoweńskiej firmie Lecka.si – dominującej pod względem sprzedaży soczewek kontaktowych w Słowenii. Poza Czechami, Litwą i Węgrami jest to już kolejna – czwarta zagraniczna firma kontrolowana przez Szkla.com S.A. Jednym z czynników decydujących o przyjęciu była możliwość utworzenia kolejnego centrum logistycznego oraz magazynu soczewek kontaktowych w miejscowości Koper – przy granicy z Chorwacją i Włochami.

 

 

 

Dzięki temu posunięciu oprócz zwiększenia sprzedaży na Słowenii, możliwe będzie uruchomienie chorwackiej i włoskiej wersji strony internetowej, co wiąże się z szybszym wysyłaniem zamówień do sąsiednich krajów. Szacujemy, że w niedalekiej przyszłości znacząco zwiększy to obrót firmy – komentuje Mateusz Matula – współwłaściciel i prezes Szkla.com S.A – Obecnie uruchamiamy kolejne wersje stron internetowych w innych krajach europejskich – pod brandem Bestgaze. W porównaniu z innymi krajami nasza oferta jest o wiele bardziej atrakcyjna cenowo. W branży optycznej jesteśmy największym tego typu sklepem w Europie Środkowo-wschodniej. Nie chcemy jednak ograniczać się tylko do tej części kontynentu.

Ubiegły rok firma skończyła obrotem 50 mln złotych. rok w roku sprzedaż przez internet rośnie w tempie 20-30 proc. W ofercie poza soczewkami od 2 lat znajdują się również okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne sprzedawane przez stronę Kodano.pl.

Z zadowoleniem obserwujemy ożywienie na rynku sprzedaży okularów przez internet. Wśród Klientów powoli zanika bariera, związana z obawą ewentualnego niedopasowania oprawek. Dzięki dużym magazynom i sprawnej logistyce oferujemy Klientom możliwość szybkiego zwrotu lub wymiany. Efekt skali umożliwia nam również ciągłe obniżanie cen, które już w tym momencie są znacznie niższe niż w sklepach stacjonarnych – zdradza Jacek Młodawski – współwłaściciel firmy. Liczymy na to, że kupowanie okularów przez Internet stanie się w niedalekiej przyszłości tak popularne jak ma to miejsce w krajach zachodnich.

W 2015 spółka planuje udział w licznych eventach na południu Polski, w czasie których Klienci będą mieć możliwość darmowego zbadania wzroku oraz zakupu produktów w promocyjnych cenach.

Informacja Prasowa. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje prasową, newsa lub inną wiadomość, skorzystaj z formularza.