Want buttonSerwisy social media to ważne źródło ruchu nie tylko dla sklepów internetowych ale dla każdego serwisu internetowego. Coraz więcej serwisów zakupowych korzysta z wtyczek społecznościowych umożliwiających internautom dzielenie się ze swoimi znajomymi ciekawymi treściami. Najpopularniejszy z nich to facebook’owy przycisk „Lubie to”. Jest on jednak przyciskiem uniwersalnym, który nie zawsze sprawdza się w serwisach sprzedażowych. Z tego powodu powstał „Want button”, przycisk social media dedykowany specjalnie dla serwisów ecommerce. Shoplo.pl jako pierwsza platforma sklepowa w Polsce, zintegrowała to rozwiązanie ze swoim systemem sprzedażowym, dzięki czemu, właściciele sklepów internetowych mogą w prosty sposób dodać taką funkcjonalność do swoich sklepów.

Co to jest Want button?

Przyciski ?Lubię to? czy ?Pin-it? są już bardzo często stosowane w polskich sklepach internetowych. Dzięki temu pierwszemu klienci mogą polubić produkty, za pomocą ?Pin-it? mogą przypiąć produkt ze sklepu na swoją tablicę w serwisie Pinterest. Przycisk ?Want?, czyli z ang. ?Chcę? jest bardzo zbliżony w swoim działaniu do wymienionych wcześniej. Ma jednak jedną zasadniczą przewagę nad nimi ? lepiej konwertuje, czyli klienci chętniej z niego korzystają. Okazuje się, że tak prozaiczna sprawa jak sama nazwa na przycisku odgrywa tutaj kluczową rolę. Klienci sklepów dużo częściej przyznają się do tego, że ?chcą? jakiś produkt niż do tego, że go lubią. Dzięki temu, przycisk jest częściej klikany. Po kliknięciu w taki przycisk informacja o tym, dociera do znajomych klientów. Prezentację produktu z rekomendacją klienta dzięki temu widzą setki osób w zależności od sieci znajomych na Facebooku.

Want Button

Want Button grafika ze strony wantbutton.com

Praktyczne wykorzystanie Want button w sklepach internetowych

Jak donoszą twórcy przycisku oraz obsługującej go aplikacji na Facebooku, stosowanie go to już niemalże standard w amerykańskich sklepach online. Korzystają z niego setki tysięcy sklepów, klikają miliony klientów. Przycisk dostępny jest od dziś dla wszystkich klientów polskiej platformy Shoplo. Nową funkcjonalność można dodać do swojego sklepu zaledwie kilkoma kliknięciami. W Shoplo App Store dostępna jest już aplikacja Want button: link.

Instalacja Want button ma swoje odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży. Pomaga on jeszcze lepiej wykorzystać najpopularniejszy na świecie portal społecznościowy jako nośnik prezentacji produktów sklepu i docierać do całej sieci znajomych klientów. Dodatkowo właściciele sklepów mogą wykorzystać Want button do remarketingu. Poprzez notyfikacje, czyli powiadomienia na Facebooku, właściciel sklepu może wysłać do klientów wiadomości, które ponownie przyciągną ich do sklepu.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.