Sephora logoPierwszy sklep Sephory powstała w 1969 roku w Paryżu, dzisiaj to ponad 1800 sklepów na całym świecie  z czego około 100 perfumerii działa w Polsce. Od 1997 roku Sephora należy do francuskiego koncernu LVMH właściciela kilkudziesięciu luksusowych marek, wśród nich między innymi Dom Pérignon, Belvedere czy Louis Vuitton. Sephora specjalizuje się w sprzedaży perfum oraz różnego typu kosmetyków zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jej sklepy znajdziemy w galeriach handlowych oraz od dzisiaj pod adresem Sephora.pl.

Największa konkurencja perfumerii Sephora to perfumerie Douglas i drogerie Rossmann. Douglas prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sklepu internetowego Douglas.pl od 2010 roku. Natomiast Rossmann co prawda posiada sklep Rossnet.pl ale bardziej koncentruje się w swoich działaniach na sprzedaży tradycyjnej.

Sklep internetowy

Sklep internetowy Sephora.pl

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.