Ressnet sklepRossman to jeden z liderów branży chemiczno-kosmetycznej w Polsce, jego udział w rynku wynosi 22%. Głównym konkurentem Rossmanna w tym segmencie jest Sephora, która w styczniu uruchomiła swój sklep internetowy. Rossmann również posiadał sklep online ale w większym stopniu koncentrował się na sprzedaży klasycznej. Wszystko zmieniło się na początku października. Rossmann uruchomił drogerię internetową, która obecnie realizuje zamówienia na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. W 2015 roku zamówienia realizowane będą na terenie całego kraju.

To co zaskakuje w nowym sklepie sklep.rossnet.pl to ciekawe rozwiązania funkcjonalne. W serwisie zastosowano dwa typy widoków, klasyczny, który nie różni się od zwykłego sklepu internetowego i izometryczny rzut półek sklepowych, który przypomina sklep widziany z góry. Korzystając z widoku „mapa sklepu” (pokazujący widok izometryczny) inny jest też układ listingu produktów, przypomina on regał sklepowy z produktami wyeksponowanymi na półkach. W tym widoku brak również klasycznej karty produktu.

sklep www

sklep internetowy

 

Jest to dosyć nietypowy układ i korzystając z niego pierwszy raz można poczuć się trochę zagubionym. Zwłaszcza na stronie głównej, kiedy nie wiemy gdzie leżą poszukiwane przez nas produkty a podpisy półek są dosyć małe. Taki układ może się jednak idealnie sprawdzić, jest przejrzysty i bardzo przypomina zakupy w tradycyjnym sklepie dlatego każdy po chwili powinien poradzić sobie bez problemu z poruszaniem się po innym układzie nawigacji. Nie bez znaczenia jest też kwestia wizerunkowa sklepu. Wyróżnia się on na tle innych tego rodzaju aplikacji. A to już duża przewaga na tle sklepów internetowymi, które mają podobny asortyment i cenę.

Każdy kto woli widok tradycyjny bez problemu może z niego korzystać przełączając wersje sklepu w belce nawigacyjnej u góry. To co jest niedopracowane to zmiana widoków. Przełączając widok produktów z półki sklepowej na widok tradycyjny pojawiają się nam inne produkty. Wprowadza to element dezorientacji.  Mimo tych drobnych niedoróbek to obecnie najfajniejszy sklep internetowy w swojej kategorii.

rossmann

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.