rabaty_plTrzy miesiące temu wystartował serwis z promocjami na zakupy w sieci. O tym, jak sprawdza się „dobra strona rabatów” i jakie promocje są dziś w cenie, mówią twórcy Rabatuj.pl

Poprzeczkę ustawiliście sobie wysoko. Tuż przed sezonem urlopowym ruszyliście z serwisem rabatowym. Czy przez te pierwsze 100 dni istnienia Rabatuj.pl udało Wam się zrealizować cele, które na pewno sobie postawiliście?

Wojciech Karwowski: Koncept serwisu z rabatami i promocjami wywodzi się z Działu Handlowego Grupy Okazje i jest po części odpowiedzią na zapotrzebowanie sklepów internetowych, z którymi na co dzień współpracujemy. Stąd jedyny słuszny cel, jaki mogliśmy sobie postawić, to 200 sklepów aktywnie prezentujących swoje kupony rabatowe i promocje w ciągu pierwszych miesięcy istnienia serwisu. A wyzwanie było tym większe, że Rabatuj.pl wystartowało właśnie tuż przed okresem urlopowym. Ku naszemu zaskoczeniu cel udało się osiągnąć już w połowie lipca, czyli zaledwie po półtora miesiąca po otwarciu serwisu.

Mamy połowę października. Z iloma sklepami współpracujecie dzisiaj?

W.K.: Na ten moment mamy już blisko 400 sklepów, które dodają kupony i promocje – mimo że okres urlopowy dopiero się zakończył.

Z czym wiąże się ten pierwszy sukces serwisu? Co odróżnia Rabatuj.pl od innych serwisów rabatowych, których tyle ostatnio powstało?

W.K.: Za Rabatuj.pl stoi cała Grupa Okazje, czyli ponad 2700 sklepów internetowych aktywnie prezentujących oferty na Okazje.info. Mamy z nimi ciągły kontakt i możemy w szybkim tempie pozyskiwać kupony rabatowe i promocje na wyłączność. Internauci dostają unikalne rabaty z pewnego źródła. Mogą w łatwy i wygodny sposób dotrzeć do dodatkowych akcji promocyjnych organizowanych przez sklepy internetowe.

A co mają sklepy ze współpracy z Rabatuj.pl?

W.K.: Emisja kuponów i rabatów na Rabatuj.pl jest bezpłatna dla sklepów, z którymi Okazje.info współpracuje. Dzięki temu, że kupony rabatowe są emitowane zarówno na Rabatuj.pl, jak i na Okazje.info, sklep ma szansę dotrzeć do blisko 6 mln internautów.

Tomasz Rzepecki: Tworząc tę usługę, myśleliśmy też o powiązaniu kuponów z konkretnymi produktami, które można kupić taniej, korzystając z kuponu rabatowego. Dlatego też na Okazje.info prezentujemy także ściśle powiązane kupony z konkretnymi ofertami. W ten sposób osiągamy synergię dwóch naszych serwisów.

Czy to w jakiś sposób ułatwia internautom korzystanie z rabatów?

T.R.: Tak, użytkownik od razu wie dzięki temu, że może kupić konkretny produkt taniej. Nie szuka go, nie błądzi – produkt ze zniżką ma na wyciągnięcie ręki.

Ile w takim razie kuponów przez ostatnie trzy miesiące odebrali internauci?

W.K.: Przez ostatnie trzy miesiące skorzystali z 900 kuponów rabatowych i promocji
blisko 73 tys. razy.

Jak można odebrać kupon?

W.K.: Po pierwsze, znajdź interesujący Cię kupon na Rabatuj.pl. Po drugie, kliknij przycisk: ?Pobierz Kupon?. Następnie skopiuj kod, który się pojawił, a na końcu wklej kod kuponu w koszyku zakupowym sklepu internetowego, do którego skierował Cię serwis Rabatuj.pl.

Do kogo docieracie z promocjami w sieci?

T.R.: Użytkownikami Rabatuj.pl, a raczej użytkowniczkami, są młode kobiety w wieku 17-25 lat. Cieszy nas ten fakt, bo już na etapie projektowania serwisu i definiowania grupy docelowej, do której przede wszystkim chcieliśmy dotrzeć z naszym serwisem, to grupa kobiet w wieku 20-35 lat i udaje nam się to założenie realizować. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się kupony z kategorii lifestylowych, w tym ze sklepów: ANSWEAR.com, House of Jeans, Douglas czy Perfumiq. Popularne są też kupony z kategorii elektroniki: Komputornik, Euro.com.pl i gadżetów: 4gift.pl).

Jakimi formami promocji internauci są zainteresowani najbardziej?

T.R.: Numerem jeden są kupony z rabatami procentowymi. Na podobnym poziomie, choć jest ich mniej, te które pozwalają na darmową dostawę. Sporym zainteresowaniem cieszą się także akcje promocyjne, które organizowane są przez sklepy, a które nie wymagają użycia specjalnego kodu. Do tego segmentu zaliczają się informacje o akcjach np. ?dzień darmowej dostawy?.

Z kolei jakich form promocji najchętniej udzielają współpracujące z porównywarką cen sklepy i Rabatuj.pl?

W.K.: Sklepy najczęściej oferują zniżkę procentową na zakupy. Upust kwotowy i darmowa dostawa mają zbliżony udział we wszystkich kuponach. Co ciekawe, większość kuponów, które prezentujemy, dotyczy całego asortymentu w sklepie z zastrzeżeniem, iż nie łączą się one z innymi promocjami. Chodzi tu głównie o produkty objęte już przeceną na wyprzedażach w sklepach.

Pierwsze 100 dni serwisu rabatowego za nami. Co dalej?

W.K.: Na pewno będziemy dalej pracować nad przyłączaniem kolejnych sklepów internetowych udostępniających kupony rabatowe i promocje. Chcemy dalej docierać do internautów, którym kupony dają realne oszczędności. Niewykluczone, że otworzymy się również na nowe segmenty partnerów spoza e-commerce?u. Mogę zapewnić, że będziemy dążyli do tego, aby na Rabatuj.pl pojawiały się w pierwszej kolejności te kupony rabatowe i promocje, którymi dany internauta może być najbardziej zainteresowany. Jednym słowem: będzie się działo!

Wojciech Karwowski, sales director Okazje.info
Tomasz Rzepecki, account manager, koordynator projektu Rabatuj.pl