Sklep PWN5 czerwca sfinalizowano transakcję sprzedaży sklepu internetowego Weltbild.pl. Jego nowym właścicielem jest Grupa PWN. Większościowym udziałowcem jest należąca do grupy PWN spółka Azymut (Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw AZYMUT Sp. z o. o.), a podmiotem prowadzącym nasz sklep spółka Ravelo. Sklep internetowy istnieje od 2002 roku, początkowo sklep działał pod domeną kdc.pl (klub Dla Ciebie), potem w domenie Weltbild.pl jako część koncernu Weltbild, do którego należała również sieć księgarń, katalog wysyłkowy i wydawnictwo Świat Książki. Umowa upoważnia nowego właściciela do korzystania z obecnej nazwy do 2014 roku, dlatego niebawem możemy spodziewać się wprowadzenia nowej nazwy sklepu. Księgarnia postanowiła przy tej okazji zorganizować konkurs na nową nazwę sklepu dla swoich klientów, szczegóły konkursu dostępne są na firmowym bloguWeltbild.pl. Przy okazji zmiany nazwy odświeżona zostanie szata graficzna sklepu.

Inwestycja PWN nie była wcale sprawa oczywistą, po decyzji niemieckiego właściciela dalsze istnienie sklepu internetowego stanęło pod znakiem zapytania. Z inicjatywy Pawła Wojciechowskiego, ówczesnego dyrektora marketingu zrodziła się koncepcja nowego modelu biznesowego, na blogu Weltbild.pl czytamy: „Na czele naszego zespołu stoi Paweł Wojciechowski, który dotychczas był dyrektorem marketingu. To z jego inicjatywy udało się pozyskać inwestora, który uwierzył w przedstawioną przez nas koncepcję rozwoju sklepu, uwierzył w nas ? pracowników i oczywiście w Was ? naszych klientów, bez których żadne działania nie miałyby sensu. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że zdołaliśmy uratować sklep internetowy. Obiecujemy, że postaramy się ulepszyć i usprawnić działanie sklepu, czerpiąc z dotychczasowych praktyk to, co najlepsze.” Dzięki przełączenia i integracji sklepu z systemami logistycznymi Azymutu sklep chce wprowadzić usługę ekspresowej realizacji zamówień w ciągu 24h.

Pozostałe części firmy sprzedane zostały innym inwestorom:

Wydawnictwo Świat Książki należy teraz do wydawnictwa Bukowy Las,

Nowym właścicielem księgarń jest firma Dressler,

Katalog wysyłkowy przestał istnieć.

Weltbild 2013

Widok sklepu internetowego księgarni internetowej Weltbild.pl w czerwcu 2013.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.