Infografika wózki dzieicecePorównywarka cen, Skąpiec.pl przygotowała kolejną ciekawą grafikę dotyczącą preferencji zakupowych Polaków. Raporty tego typu to bardzo ciekawa baza wiedzy nie tylko dola przyszłych rodziców ale szczególnie dla osób, które sprzedają produkty dla dzieci i rodziców. Poniżej publikujemy całą treść raportu.

Wybór dobrego, wygodnego i bezpiecznego wózka dla dziecka nie jest prostą sprawą. Tylko na Skąpiec.pl znaleźć można ok. 900 modeli wózków, różniących się typem, ceną, rodzajem opon czy stelaża. Serwis sprawdził preferencje zakupowe swoich użytkowników i przygotował infografikę poświęconą wózkom.
Od 1 czerwca do 31 sierpnia kategorię ?Wózki dziecięce? na Skąpiec.pl odwiedziło prawie 50 000 unikalnych użytkowników. Świadczy to o dużym zapotrzebowaniu na tego typu produkty i pokazuje, że młodzi rodzice coraz chętniej kupują wyprawkę w sklepach internetowych.

Które wózki wzbudziły ich największe zainteresowanie i jakie ich zdaniem kryteria powinien spełniać idealny model?

Statystyki popularnej porównywarki pokazują, że najważniejszymi kryteriami podczas wyboru wózka są: marka i rodzaj produktu. Z filtra ?Producent? skorzystało 35,52% użytkowników serwisu, natomiast 35,15% z nich poszukiwania zaczynało od zawężenia wyników do konkretnego typu wózka. W analizowanym okresie dużą popularnością cieszyły się również filtry: ?Liczba kół? (13,2%) oraz ?Rodzaj opon? (8,84%). Rodzaj stelaża, maksymalna waga dziecka i cena wózka były istotne dla mniej niż 5% internautów.

Czego szukają internauci?

Zwycięzcą rankingu na najpopularniejszą markę wózków został X-lander, którego produkty wzbudziły zainteresowanie co dziesiątego użytkownika serwisu. Około 9% internautów chciało znaleźć wózek Tako, 7,63% – Chicco, a niewiele mniej (7,62%) ? Graco. W pierwszej dziesiątce najbardziej pożądanych marek znalazły się jeszcze: Quinny, Peg Perego, Maxi-Cosi, Mutsy i Maclaren.

Jeżeli chodzi o rodzaj wózka to zdecydowanie największą popularnością cieszyły się modele wielofunkcyjne, które mogą pełnić kilka ról: wózka głębokiego, spacerówki czy nosidełka. Stawiało na nie ponad 44% użytkowników porównywarki. Około 43% konsumentów zainteresowanych było nabyciem klasycznej spacerówki, a prawie 7% chciało znaleźć wózek głęboki. Modeli podwójnych, czyli przeznaczonych głównie dla bliźniaków, szukało ok. 5% internautów.

Jakie jeszcze warunki ma spełniać dobry wózek dla dziecka? Zdaniem użytkowników porównywarki powinien mieć on cztery koła (prawie 87% zaznaczeń w filtrze), opony pompowane (62,7%) lub gumowe (20,69%) i teleskopowy stelaż (64,86% wszystkich wyborów). Kwota, jaką najczęściej internauci chcieli przeznaczyć na zakup wózka to maksymalnie 1000 złotych.

Popularne akcesoria

Wybór wózka nierzadko wiąże się z koniecznością dokupienia do niego dodatkowych akcesoriów. Z danych Skąpiec.pl wynika, że w analizowanym okresie największą popularnością w tej kategorii cieszyły się parasolki (56% wszystkich wyborów). Spora grupa internautów zainteresowana była również osłonami przeciwdeszczowymi, gondolami, śpiworkami i ocieplaczami.Raport został przygotowany przez serwis Skąpiec.pl na podstawie analizy rozkładu popularności filtrów i rozkładu popularności wewnątrz filtrów w kategorii ?Wózki?. Badanie przeprowadzono między 1 czerwca a 31 sierpnia 2013 roku.

Infografika wózki

Infografika przygotowana przez serwis Skąpiec.pl