Logo IdealoDo Polski weszła porównywarka cen z Niemiec Idealo.pl. Porównywarka należy do Idealo Internet GmbH, które założone zostało w 2000 roku w Berlinie. Serwis nie działa wyłącznie na niemieckim rynku e-commerce, lecz jest obecny także we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech oraz w Austrii i współpracuje z około 34 800 sklepami na terenie całej Europy. Dzięki tak rozbudowanej sieci partnerskiej idealo.pl już teraz może zaprezentować konsumentom niemal 2 miliony ofert. Co jest rzeczywiście imponującym wynikiem.

Po za porównywaniem cen produktów w sklepach internetowych Idealo porównuje również ceny biletów lotniczych – loty.idealo.pl. Obok porównywarek cen i lotów, idealo oferuje w Niemczech również porównywarki taryf ceny gazu i energii elektrycznej oraz porównywarkę hoteli. Ciekawą funkcjonalnością serwisu jest wykres ilustrujący kształtowanie się ceny danego produktu oraz budzik cenowy, za pomocą którego użytkownik informowany jest drogą mailową o tym, że dany produkt dostępny jest w oczekiwanej przez niego cenie.

 

?Asortyment produktów będzie stopniowo rozszerzany, abyśmy wkrótce mogli zaprezentować naszym polskim użytkownikom najsilniejszą i najszerszą ofertę. Naszym celem jest zapewnienie przejrzystości cen dla jak największego spektrum produktów: od smartfonów, poprzez opony zimowe aż po ekspresy ciśnieniowe, tak, aby nasi użytkownicy mogli zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy i by mieli pewność, że wybrali najlepszą ofertę do interesującego ich produktu. Równocześnie umożliwiamy także drobnym przedsiębiorcom, dysponującym mniejszym budżetem marketingowym, dotarcie do dużej liczby potencjalnych klientów, ponieważ u nas najbardziej widoczny jest ten sprzedawca, który zaoferuje najlepszą cenę danego produktu? – mówi Alexa von Dewitz, Head of Business Development w siedzibie przedsiębiorstwa w Berlinie, skąd międzynarodowy zespół, liczący ponad 500 pracowników, administruje stronami internetowymi idealo dla wszystkich krajów.

Podsumowanie

Idealo jak widać nie zamierza zwijać interesu z powodu zainteresowania się przez Google porównywaniem cen poprzez takie produkty jak Google product listing ads czy Google shopping. W gruncie rzeczy może się okazać, że nie będzie to taka apokalipsa dla porównywarek cen jak wszyscy się spodziewają. To co wyróżnia nasze polskie porównywarki cen na tle Idealo to bardziej dopracowany design, Idealo wygląda dosyć archaicznie przy Nokaut.pl czy Skąpiec.pl. To jednak nie przeszkadza im w otwieraniu kolejnych serwisów na europejskim rynku. Szkoda, że to nasze rodzime porównywarki nie próbują podbijać zagranicznych rynków.

porównywarka Idealo

Porównywarka cen Idealo.pl

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.