PewexPewex.pl to nowy sklep internetowy przygotowany przez osoby stojące za sukcesem takich serwisów jak Demotywatory.pl czy JoeMonster.pl. Co ciekawe pomysł na ten serwis powstał już w 2003 roku kiedy to Sebastian Leśniak zarejestrował domenę Pewex.pl. Wkrótce zdecydował się on również na podjęcie kroków prawnych w celu rejestracji znaku towarowego znanej PRLowskiej marki. Sklep ma za sobą siłę i potencjał reklamowy wspomnianych wcześniej serwisów rozrywkowych. Dodatkowo wsparcie sieci Monster Media Group, która zarządza powierzchnią reklamową Demotywatorów i ponad 20 innych serwisów rozrywkowych. Wszystko to sprawia, że sklep nie będzie miał problemu z pozyskaniem ruchu.

Dla tych wszystkich, którzy nie pamiętają czym była sieć sklepów Pewex przypomnijmy, że była to sieć sklepów walutowych w PRL, która powstała w 1972 roku. Sklepy oferowały luksusowe dobra z zachodu, takie jak jeansy, czekolada czy kawa. Sklepy nie wytrzymały konkurencji na wolnym rynku i w latach ’90 przestały funkcjonować.

Pewex.pl chce budować swój wizerunek na sentymencie do starej marki i jej rozpoznawalności. Serwis stawia na szeroki asortyment dlatego znajdziemy tam zarówno gadżety, zabawki dla dzieci jak i kosmetyki. Wiele przedmiotów nawiązuje w swojej stylistyce do lat ’80 czy ’90 np. w kategorii elektronika znajdziemy aparaty analogowe stylizowane na oldschool – Lomography. Pewex sprzedaje również ubrania pod własną marką i tych przedmiotów ma być z czasem coraz więcej.

Pewex.pl

Sklep internetowy Pewex.pl

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.