Frisco metroSklep internetowy Frisco.pl wystartował z niecodzienną akcją promocyjną w warszawskim metrze.  Po obu stronach stacji Centrum wyklejono billboardy przedstawiające produkty spożywcze wystawione na półkach sklepowych. Dzięki specjalnej aplikacji, która skanuje kody produktów  pasażerowie mogą zamówić zakupy prosto do domu. Wyszliśmy z Internetu do metra, by przekonać jeszcze większą liczbę warszawiaków, że zakupy na Frisco.pl mogą być łatwe, a do tego można zaoszczędzić i czas, i pieniądze ? czytamy na stronie serwisu.

Pomysł tego typu nie jest nowy, w 2011 roku podobną akcję przeprowadził w Korei market Tesco.  Co nie znaczy wcale, że nie jest to fajny pomysł. Na pewno z marketingowego punktu widzenia, Frisco.pl udało się zrobić całkiem spory szum wokół akcji. Klasyczne tablice reklamowe zlokalizowane na stacjach Metra Matroboard to koszt 1900 zł za 2 tygodniową ekspozycję. A umówmy się, że są to ceny, które podlegają sporym negocjacjom. Po za grafikami z produktami na stacji Centrum dodatkowo pojawią się reklamy wizerunkowe na różnych stacjach metra. Nie są zatem to jakieś porażające wydatki. Dzięki temu angażując przeciętne środki sklep Frisco uzyska spory WOOM w prasie branżowej i oczywiście wśród mieszkańców Warszawy. Kto wie może wspomną o tym w telewizji… Ten przykład doskonale pokazuje, że czasami nie trzeba wymyślać koła na nowo, wystarczy skopiować dobry pomysł. Inna konkluzja, która ciśnie się na usta to, że sklepy internetowe coraz częściej będą sięgały po outdoorowe formy reklamy w walce o klienta ze sklepami tradycyjnymi.

Metro reklama

Metro Warszawa Centrum, reklama sklepu internetowego Frisco.pl

Poniżej film pokazujący kampanię przeprowadzoną przez Tesco w 2011 roku w Korei.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.