Nowe allegroO nowej odsłonie serwisu Allegro.pl mówi się już od jakiegoś czasu. Jest to z pewnością serwis, który wyznacza standardy w e-commerce i wiele serwisów związanych z handlem internetowym wzoruje się na jego ergonomii i designie. Dzisiaj Allegro wprowadziło testy nowego layoutu serwisu. W tej chwili widoczny on jest tylko dla niewielkiej losowej części użytkowników. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie, zostanie on udostępniony wszystkim użytkownikom serwisu.

Co nowego w serwisie?

Allegro stawia na przejrzystość i użyteczność, co z pewnością ma przenieść się na zwiększoną konwersje. Produkty są duże i dobrze wyeksponowane. Nowa nawigacja, jest umiejscowiona w nagłówku serwisu, nie jak dotychczas po lewej stronie. Nawigacja zawiera te same nazwy kategorii co stara wersja strony, dodatkowo pojawiła się zakładka Strefa okazji. Uwagę zwraca wyszukiwarka z koszykiem, które wędrują wraz z nami przy skrolowaniu strony. Allegro.pl bardzo dużo miejsca na stronie głównej poświęca elementom wizerunkowym. Wygląda na to, że serwisowi bardzo zależy na tym aby być postrzeganym jako bezpieczny, mobilny, konkurencyjny i o wysokim standardzie. Na stronie głównym promuje 4 ikony, które mają utożsamiać go z taką własnie polityką jakości.

-Mobilne Allegro

-Program ochrony kupujących

-Standard Allegro

-Wysyłka Gratis

Allegro ikony

Ikony w serwisie Allegro.pl

Poniżej głównego showcasu znajdziemy bardzo mocno wyeksponowany produkt, w tym przypadku jest to aparat Nikon D5100. Można przypuszczać, że są to wyselekcjonowane produkty będące hitami sprzedażowymi.

Okazje Allegro

Wygląda na to, że Allegro bardzo zależy na wypromowaniu „Okazji Allegro”. Okazje mają się charakteryzować wysoką jakością i niską ceną. Jak czytamy na stronie okazji minimum 25% niższą od ceny katalogowej lub średniej ceny w porównywarkach cen. A więc oferta skierowana do sprzedawców, którzy zaoferują bardzo atrakcyjne ceny na swoje produkty. Niska marża musi być rekompensowana przez wysoki wolumen sprzedaży dlatego Okazje Allegro są dobrze wyeksponowane w serwisie. Allegro wspiera sprzedaż w innych serwisach grupy , na dole strony głównej znajdziemy showcasy produktowe Strefy Marek i serwisu zakupów grupowych Citeam.pl. Na samym dole znajdziemy ikony społecznościowe i duży boks HR, który z pewnością przyczyni się do większej efektywności w poszukiwaniu pracowników.

Podsumowanie

Nowy serwis wygląda bardzo obiecująco i niewątpliwie tworzy nową jakość w funkcjonowaniu serwisu. wprowadzono w niej bardzo dużo elementów reklamy wewnętrznej w postaci showcasów produktowych i okazji allegro, które promować będą najbardziej atrakcyjne produkty. Zaproponowane rozwiązania mogą znacząco wpłynąć na zwiększenie sprzedaży w serwisie.

stare allegro

Stara strona serwisu Allegro.pl

nowe allegro

Nowa strona serwisu Allegro.pl

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.