Nokautdnia.plKiedyś Agora prowadziła projekt e-commerce pod nazwą Komukomu.pl. Idea serwisu była niezwykle prosta, codziennie oferowano w nim jeden produkt w „super” atrakcyjnej cenie. Było to jeszcze na długo przed pojawieniem się serwisów zakupów grupowych, które oferowały podobny model tylko na masową skalę. Ostatecznie przyczyniły się one do likwidacji serwisu, wpierw Komukomu.pl zostało „wcielone” do serwisu zakupów grupowych należącego do Agory – HappyDay.pl. Serwis ten ostatecznie nie wytrzymał konkurencji i został zamknięty w grudniu 2012 roku.

Dzisiaj z podobnym pomysłem startuje serwis Nokautdnia.pl należący do Grupy Nokaut. Jeżeli jednym się nie udaje, nie znaczy to, że nie uda się komuś innemu. To prawda, ale kluczem przy jak to określono w komunikacie prasowym – Flash Sales (Błyskawiczne wyprzedaże) – pozostaje atrakcyjność prezentowanych ofert. Użytkowników porównywarek cen z pewnością zaliczyć można do świadomych konsumentów, szczególnie świadomych ceny produktu. Dlatego nie da się tutaj zawyżać ich wartości z nadzieją, że internauta się nie zorientuje. I tak przynajmniej w pierwszej ofercie serwisu jest. Poniżej prezentujemy cenę oferowanego w Nokautdnia produktu: Stacja dokującą JBL On Stage 3 Micro. Ofertę porównaliśmy z najtańszą jaką udało nam się znaleźć – sklep Morele.net i sklepem z markowymi produktami Apple – Ispot.pl, który należy do Apple Premium Reseller. Jak będzie dalej, zobaczymy.

Stacja dokująca

Porównanie oferty serwisu z Nokautdnia.pl z dwoma sklepami internetowymi: Morele.net i Ispot.pl

Komukomu.pl

Screen ze strony Komukomu.pl – po zakończeniu działalności prowadzonej przez serwis.

Treść informacji prasowej:

Nokaut Dnia, to internetowy serwis zakupowy z limitowanymi ofertami w bardzo atrakcyjnych cenach. W serwisie znajdują się oferty przede wszystkim z szerokiej kategorii home & living, jednak dostępne będą również perełki z innych grup produktowych.

Nokaut Dnia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom grupy naszych klientów szukających bardzo atrakcyjnych ofert – ?okazji? przez duże ?O? – mówi Wojciech Czernecki, Prezes Grupy Nokaut SA. – Produkty są dostępne w limitowanej ilości, w krótkim czasie, za to w bardzo atrakcyjnych cenach. Czasami trzeba dużego refleksu aby móc kupić najciekawsze produkty. – dodaje.

Flash Sales (Błyskawiczne Wyprzedaże), bo do tej kategorii możemy zaliczyć Nokaut Dnia, są niezmiernie popularne w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Szacuje się, że nawet 40% zakupów w ecommerce stanowią zakupy spontaniczne.

Projekt Nokaut Dnia będzie doskonale uzupełniał naszą podstawową ofertę. Chcemy aby Nokaut.pl był nie tylko miejscem gdzie można porównać ceny milionów produktów z tysięcy sklepów internetowych, ale również miejscem gdzie codziennie prezentowane są specjalnie wyselekcjonowane i limitowane oferty w doskonałych cenach. – dodaje Czernecki.

Zakupy są bardzo intuicyjne a transakcji można dokonać błyskawicznie gdyż Nokaut Dnia korzysta z rozwiązań zakupowych, które niedawno zostały wdrożone w serwisie Nokaut.pl Koszyk umożliwia klientowi zakup bezpośrednio na Nokaut.pl, a partnerom bezpieczne rozliczenia w modelu prowizyjnym. Grupa Nokaut współpracuje w ten sposób z blisko 200 sprzedawcami i liczba ta dynamicznie się powiększa.

Serwis Nokaut Dnia powstał we współpracy ze spółką Aston Media S.A.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.