logo opineoIlość transakcji dokonywanych w sieci rośnie, a wraz z nimi ilość oszustw i wyłudzeń dokonywanych za pomocą sklepów internetowych. Najnowszymi czarnymi bohaterami e-commerce stały się sklepy agdzdostawa.pl i megamall.pl. Oba sklepy przestały funkcjonować, oba  nie wysyłają towaru do klientów. Dla większości klientów, nadal elementarną wartością jest cena towaru nie jakość obsługi czy renoma sklepu internetowego. Nie ma nic złego w niskiej cenie, ale nie powinna ona być jedynym czynnikiem podjęcia decyzji o zakupie. Aby ustrzec się przed oszustami i nierzetelnymi sprzedawcami warto sprawdzać opinie o sklepie internetowym. Mozna w tym celu skorzystać z wyszukiwarki lub z serwisów oferujących opinię o sklepach internetowych np. serwis opineo.pl.

Jak pisze serwis opineo.pl, o oszustwo w sieci nietrudno ponieważ coraz częściej dopuszczają się go nie tylko nowopowstałe sklepy, ale również takie, które w Internecie funkcjonują już od jakiegoś czasu. Z reguły poczynania przyszłych naciągaczy mają podobny schemat, a plan działania jest zazwyczaj bardzo prosty. Należy stworzyć historię sklepu, wypracować sobie renomę za pomocą kilku pozytywnych opinii do tego dodać atrakcyjną i wzbudzającą zaufanie stronę , a także proponować za jej pośrednictwem bardzo korzystną ofertę i w zasadzie mamy już receptę na ?sukces.? Tego typu historie zdarzają się co roku i to nie tylko w okresie przedświątecznym wystarczy przypomnieć sobie nie tak dawną sprawę sklepu PiłkaSklep.pl, która na fali popularności EURO 2012 oszukała wielu klientów. Przypomnijmy, że sklep ten jest najprawdopodobniej powiązany ze sklepem 66procent.pl

Jeżeli chodzi o sklepy internetowe Agdzdostawa.pl oraz Megamall.pl realizacja zamówień jeszcze na początku jesieni była realizowana, chociaż z dużym, prawie miesięcznym opóźnieniem. Sytuacja zmieniła się na początku grudnia 2012, wtedy to jak podaje serwis Opineo, oba sklepy zaczęły przyjmować od klientów wyłącznie przelewy i tym samym do dziś pozostawiając ich bez zamówionych przedmiotów, za to często ze stratą nawet kilku tysięcy złotych.

Zapłaciłem za zamrażarkę, nie ma towaru nie ma zwrotu pieniędzy ,nie ma możliwości kontaktu. W żadnym wypadku nie kupujcie w tym sklepie!!!

Zakupu dokonałem 2 grudnia , do tej pory nie mam towaru i pieniędzy. Brak kontaktu ze sklepem.

Za towar zapłaciłam 13.1., po wpłacie dostałam info że nie mają towaru na stanie i należność odeślą, do dnia dzisiejszego przelewu brak.

To tylko niektóre przykłady negatywnych komentarzy na temat Agdzodstawa.pl oraz Megamall.pl, które można przeczytać na stronie Opineo.pl. Niestety duża część oszukanych konsumentów mogła uniknąć podobnego losu, gdyż negatywne opinie o wyżej wymienionych sklepach pojawiły się w serwisie już w pierwszych dniach po wykryciu nieuczciwych praktyk sprzedawcy. Tak się jednak składa, że z korzyścią dla naciągaczy większość klientów wciąż nie sprawdza informacji o sklepie internetowym, w którym zamierza zrobić zakupy. W większości przypadków wystarcza im fakt, że e-sklep pojawia się w porównywarkach cenowych bądź w Google, a przecież dokonując takiej operacji należy przede wszystkim kierować się zdrowym rozsądkiem i rozwagą.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.