Logo olx

W kwietniu Tablica.pl zmieniła nazwę na OLX.pl stając się częścią serwisu ogłoszeniowego OLX, który działa w 42 wersjach językowych i 107 krajach na całym świecie. Dzisiaj publikujemy dla Was infografikę, która przedstawia inne duże serwisy ogłoszeniowe, które w ostatnim czasie dołączyły do brandu OLX. Z infografiki dowiemy się miedzy innymi, ze zmianie uległy nazwy serwisów w takich europejskich krajach jak Węgry, Białoruś, Kazchstan, Bułgaria, Rumunia i Polska.

Na tle innych serwisów ogłoszeniowych, wyróżnia się serwis z Kazachstanu, którego aż 55% użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych. Chociaż w porównaniu z innymi serwisami grupy, jest OLX.kz jest serwisem niewielkim generującym niespełna 4 mln odsłon. Co przy 1,7 mld OLX.pl jest kroplą w morzu. Na tym przykładzie widać również jak wielki sukces odniosła Tablica.pl, która w przeciągu 3 lat zwiększyła liczbę ponad osiemdziesięciokrotnie.

infografika OLX

Europejskie serwisy e-commerce, które zmieniły nazwę na OLX.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.