Piwo sklep Sprzedaż alkoholu przez internet jest w Polsce nielegalna, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby sprzedawać produkty do produkcji alkoholu w domu. Wbrew pozorom nie jest to taka niszowa kategoria jak mogłoby się wydawać. Statystyczny Polak wypija 97 litrów piwa rocznie? a w kolejnych latach spodziewany jest dalszy wzrost konsumpcji. Jednocześnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się piwa z niszowych browarów i te domowej roboty. Polacy uwielbiają produkować alkohol w domowym zaciszu. Szacuje się, że produkcją własnego piwa, zajmuje się nawet 10 tysięcy osób.? Głównie są to osoby, którym nie wystarczają smak piw masowej produkcji, robią piwo dla siebie i przyjaciół nie z powodów ekonomicznych ale z pasji i chęci stworzenia czegoś wyjątkowego.

Dla kogo taki biznes?

Trudno wyobrazić sobie prowadzenie tak specyficznego sklepu przez osoby nie zainteresowane tematem warzenia piwa i nie mających doświadczenia w jego produkcji. Prowadzenie sklepów hobbystycznych warto łączyć z pasją i zainteresowaniami. Pomaga to w doborze asortymentu i fachowym doradztwie klientom, szczególnie tym, którzy zaczynają swoją przygodę z warzeniem piwa. Zresztą jeżeli przyjrzymy się sklepom internetowym sprzedającym produkty do wyrobu piwa. Przekonamy się, że najbardziej rozpoznawalnym jest serwis browamator.pl, który nie jest tylko sklepem internetowym, ale również serwisem branżowym, w którym znajdziemy mnóstwo artykułów na tematy związane z browarnictwem. Na jego korzyść przemawia również społeczność skupiona wokół forum i wiek serwisu, który działa od 2000 roku. W przypadku kategorii hobby i zainteresowania bardzo często sklepy powstają jako naturalny dodatek do serwisów tematycznych lub forum związanym z hobby. Jednak w dalszym ciągu istnieje miejsce dla sklepów, które zaoferują wyjątkowe produkty i usługi związane z produkcja piwa.

Świetnym przykładem sklepu dla pasjonatów ważenia piwa jest Nowozelandzki sklep brewshop.co.nz. Ciekawie wykonany sklep z charakterem dla których cały czas jest dużo miejsca na polskim rynku.

Sklep

Sklep z asortymentem do produkcji piwa brewshop.co.nz

? Dane podawane przez Kampanie Piwowarską
? www.rp.pl/artykul/398364.html

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.