Sklep rowerowyWraz z rozwojem handlu w sieci zmieniają się sklepy internetowe. Nie tylko poprzez zastosowanie nowoczesnej grafiki i intuicyjnego usabilty ale również za sprawą nietuzinkowych funkcjonalności. Warto podpatrywać ciekawe rozwiązania stosowane przez inne sklepy internetowe. Być może stanie się to inspiracją do wprowadzania unowocześnień i ciekawych rozwiązań we własnym sklepie.

Interesującym trendem w ecommerce jest oddanie użytkownikowi możliwości kreacji i personalizacji produktów sprzedawanych w sklepie. Dzięki temu możemy wybrać kolor, rodzaj materiału i inne cechy produktu. Pozwala to na zaproponowanie klientowi produktu „szytego na miarę”, dopasowanego do jego preferencji i potrzeb.

Takim sklepem jest myownbike.de, który umożliwia zaprojektowanie swojego roweru. Schludna i intuicyjna aplikacja, pozwala w prosty sposób zaprojektować własny rower.  Dzięki temu mamy możliwość wybrania koloru i akcesoriów rowerowych. Takie podejście do sprzedaży pozwala w jeszcze większym stopniu zaangażować użytkownika i umożliwia mu utożsamienie się z kupowanym/projektowanym produktem. Oddanie użytkownikowi możliwości samodzielnego kreowania i projektowania produktów to świetny pomysł, który wpisuje się w nowy nurt w handlu, sprzedaży produktów spersonalizowanych stojących w opozycji do masowej produkcji. Coraz częściej ludzie chcą wyrażać swoją indywidualność i niepowtarzalność a takie rozwiązania im na to pozwalają.

Nie wszyscy chcą i potrzebują takich możliwości, dlatego sklep uzupełnia ofertę gotowymi modelami rowerów, które można kupić bez konieczności projektowania. Jednakże zastosowanie narzędzia pozwalającego na samodzielną kreację pozwala na wyróżnienie swojej oferty na tle innych setek sklepów internetowych z akcesoriami rowerowymi. Taki sklep na pewno zostanie zapamiętany.

sklep rowerowy

Sklep internetowy Myownbike.de pozwala za pomocą intuicyjnego interfejsu pozwala na zaprojektowanie swojego wymarzonego roweru.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.