pogoda mozcastWedług danych opublikowanych przez Dr. Peter J. Meyers na blogu Moz, 19 maja mieliśmy do czynienia z aktualizacją algorytmu Google. Wskazywał na to MozCast, który jest wskaźnikiem zmian w algorytmie Google stworzonym przez serwis MOZ. We wtorek Google potwierdziło informacje na temat updatu Panda 4.0 i Payday Loan 2.0. W artykule Meyers zwraca uwagę na to, że jednym z serwisów, który najbardziej ucierpiał na aktualizacji jest Ebay. W przeciągu trzech ostatnich dni, eBay spadł z 6 pozycji w rankingu Mozcast Big 10 na 25 pozycję. Wskazuje to, że Ebay stracił wiele pozycji top 10 w wynikach organicznych. Liczba adresów serwisu Ebay w rankingu MozCast z ogólnej puli spadła z 1% do 0,28%. Meyers przyglądając się wynikom wyszukiwania zauważył, że z topów wypadły większym stopniu strony kategorii produktów niż strony produktowe.

 

Dotychczas aktualizacja miała wpływ na wyniki wyszukiwania 7,5% zapytań w języku angielskim i być może jest to wstęp do jeszcze poważniejszych aktualizacji. Warto obserwować swoje pozycje bo lada dzień aktualizacja może zawitać do Polski. Od dzisiaj na stronie komercyjnie.com codziennie będzie można sprawdzić pogodę w Google. Wskaźnik znajduję się w prawej części serwisu.

Warto zwrócić uwagę na to, że „najgorętszą” pogodę w Google, która przypadła na 19 maja poprzedził „najzimniejszy” dzień z 11 maja. Co nie znaczy, że będzie tak zawsze.

 

MozCast Charts

Najzimniejszy i najcieplejszy dzień w Google według MozCast

Link do artykułu Dr. Peter J. Meyers: Moz.com

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.