Logo HarrodsUrządzenia mobilne na stałe wpisały się w obraz globalnego internetu. W jednych środowiskach zyskują uznanie szybciej w innych ich popularność jest mniejsza. Zależy to nie tylko od otwarcia danego środowiska na nowości ale też od zasobności portfela. Londyński odział Harodsa pochwalił się swoją nową mobilną wersję sklepu (mobile.harrods.com), dzięki, której liczy na zwiększoną sprzedaż wśród sporej części „zabieganych” i nie mających czasu na zakupy klientów. Jak możemy się domyślić klient, który ceni sobie dobra luksusowe najpewniej nie korzysta  z Noki 3310, dlatego zakupy za pomocą urządzeń mobilnych są dla niego wygodniejsze niż „tradycyjne” klikanie po monitorze komputera. Nowa strona mobilna Harodsa została zoptymalizowana do zakupów za pomocą smartphona i właśnie ta łatwość i wygoda ma przełożyć się na zwiększenie sprzedaży.

Neil Borer, dyrektor Harrods.com, London powiedział: „Podążając za zeszłoroczną zmianą wyglądu naszego sklepu, wdrożenie nowej, mobilnej wersji to kolejny krok milowy w dążeniu do zapewnienia naszym klientom pełnego wsparcia na każdym etapie zakupów”

W oryginale: ?Following the launch of our redesigned site last year, the release of our new, mobile Web site represents another key milestone on our roadmap for improving the end-to-end shopping experience for our local and international shopper base?.

„Chcemy zapewnić naszym klientom możliwości wyświetlania produktów w jak najlepszej jakości zachowując jednocześnie możliwość ich szybkiego wyświetlania” dodał Neil Borer.

Oryginał: ?We wanted to provide our customer with plenty of options for viewing products in the most visually-rich way and enable them to edit down to their specific preferences fast.?

Opcje mobilnej wersji sklepu

Wygląda na to, że szczególnie w przypadku produktów luksusowych sklepy internetowe powinny wyjść naprzeciw użytkownikom urządzeń mobilnych. W przypadku decyzji o uruchomieniu wersji mobilnej sklepu, trzeba zastanowić się jak to zrobić. Są na to co najmniej trzy sposoby, można zastosować responsive design albo przygotować dedykowaną wersje mobilną. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie aplikacji zewnętrznych takich jak Zubibu.  Każda z możliwości ma swoje wady i zalety, które trzeba rozważyć.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.