MarkowystylZbliża się świąteczny okres zakupowy i jak co roku o tej porze powstają sklepy, które chciałyby na boomie świątecznych zakupów zarobić. Niestety okres przedświąteczny wykorzystywany jest często przez nieuczciwych sprzedawców, wystarczy wspomnieć chociażby o sklepach Retrobut.pl czy 66procent.pl, które oszukały wielu internautów. Dlatego warto być czujnym, nie tylko przed świętami.

Od jakiegoś czasu w internecie działa kolejny sklep z bardzo atrakcyjnymi cenami na markowe produkty – Markowystyl.pl. Wszystko wskazuje jednak na to, że zakupy za jego pośrednictwem mogą się wiązać z dużym ryzykiem. Dlatego odradzamy dokonywania zakupów za jego pośrednictwem. Pierwsze wątpliwości budzi adres magazynu, mieszczącego się na ul. Władysława Wimmera 49 w Niepołomicach. Taki adres zwyczajnie nie istnieje.

Firma VIP BRAND I&D, właściciel serwisu MarkowyStyl.pl pisze na swojej stronie, że od lat dostarcza markowe obuwie i odzież do salonów w całej Europie. Nie jest to prawdą ponieważ firma według Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej została założona 16 września 2014 roku.

Opinie na temat sklepu wystawione w serwisie Opineo też budzą pewne wątpliwości. Jest ich zaledwie 9, wszystkie oceniają sklep bardzo wysoko a użytkownicy, którzy wystawili opinie zrobili to pierwszy lub drugi raz. Wygląda to mało wiarygodnie.

Kolejnym ostrzeżeniem jest fakt, że do promocji sklepu wykorzystano kradzione zdjęcia blogerki modowej Cajmel, która napisała o tym na swoim Facebooku.

Cajmel

Największe wątpliwości budzą jednak ceny, wszystkie produkty są mocno przecenione. Za Nike Air Max 90 Essential Dark Grey zapłacimy zamiast 529 zł tylko 179 zł. Taki sposób działania bardzo przypomina podobne twory oszukujące tysiące internautów. Wszystko to sprawia, że zakupy w tym sklepie mogą być bardzo ryzykowne a odzyskanie pieniędzy niemożliwe.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.