The end W dość zabawny sposób, dzisiejszą datę końca świata potraktował Onet.pl, zmieniając swoje logo z „Onet” na „The End”. Wydawca strony głównej z pewnością ma poczucie humoru.

Nie zależnie od tego jak podchodzimy do tematów mediowych takicj jak „Koniec Świata”, stają się one popularnym tematem wykorzystywanym w marketingu. U nas najmocniej eksploatowaną w kampanii MediaMarkt.pl ?Eksplozja okazji na koniec świata?. Marketerzy bardzo sprytnie wykorzystali wieszczony przez Majów koniec świata który ma nastąpić dzisiaj 21 grudnia 2012 z okresem świątecznych zakupów. Na pewno udało się im wyróżnić na tle innych. Akcję wspólnie z Media Saturn Holding Polska ( przypomnijmy, mediamarkt.pl i saturn.pl mają wspólnego właściciela Metro AG, trzecia największa sieć handlowa świata) przygotowały firmy Demner, Merlicek & Bergmann, Ideal i Universal McCann.

Onet koniec świata

Serwis Onet.pl ze zmienionym logiem na „Koniec Świata” 21.12.2012

Wykorzystywanie w marketingu aktualnych tematów społecznych takich jak „Koniec Świata” to świetna pożywka dla mediów, może być dobrym pomysłem. Nie koniecznie oryginalnym ale pozwalającym odbiorcy na silniejsze utożsamienie się z przekazem reklamowym, który jest łatwiej zrozumieć i zapamiętać. Konsumenci chętniej komentują aktualne i popularne zjawiska dzięki temu taka reklama bardziej sprzyja rozwojowi Word of Mouth – częściej się ją komentuje, na facebooku, na blogach czy forach. Takie strategie mogą być dobrym pomysłem nawet dla małych e-biznesów czy sklepów internetowych, dając szanse na przekłucie niskiego budżetu reklamowego w duży sukces. Warto szukać okazji i próbować je wykorzystać.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.