MarisaCo działa na facetów? Bez wątpienia piękne kobiety. Ten niewątpliwy fakt postanowiła wykorzystać marka modowa Marisa. Jak się okazuje tylko 2% wszystkich prezentów od mężczyzn dla kobiet to bielizna. Marisa chciała to zmienić zachęcając mężczyzn do częstszego zakupu bielizny swoim partnerkom. W jaki sposób? Nic tak nie pobudza mężczyzn do działania jak piękne kobiece kształty. Tak właśnie powstała kampania „Strip” nagrodzona podczas Cannes-commerce. Kampanie zrealizowała AlmapBBD – agencję z S?o Paulo w Brazylii.

Agencja stworzyła interaktywne reklamy dla magazynu Playboy (wersja Android) i VIP (wersja magazynu iPad), które pokazywały piękne modelki odziane w skąpe stroje marki Marisa. Aplikacja umożliwiała zakup bielizny, przy czym po dodaniu produkt znikał z ciała modelki pozostawiając ją nago.

 

Efekt? Marisa pozyskała 8000 nowych męskich klientów, AlmapBBDO wygrała lwa Cannes 2014 w kategorii „rich media advertising for mobile devices”. Co sądzisz o tym pomyśle? Seksistowski, zabawny, genialny… a może jedno i drugie? Zobacz sam, udostępnij ten post i zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej.

 

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.