Logo lubimyczytac

Warto wiedzieć o swoich klientach więcej. Do takiego wniosku doszło zapewne wydawnictwo ZNAK, które zainwestowało w portal książkowy dla czytelników. W ten sposób pozyskało serwis tematyczny, którego użytkownikami jest jego grupa docelowa – czyli czytelnicy. Przypomnijmy, że wydawnictwo ZNAK jest właścicielem sklepu internetowego z książkami znak.com.pl. Pozyskany serwis to doskonałe pole działań marketingowych i kopalnia wiedzy na temat czytelników. Dzięki zakupowi wydawnictwo ZNAK znacząco umocniła się na wzrastającym rynku książek, którym interesują się coraz więksi gracze – o czym świadczyć może chociażby uruchomienie, serwisu ebooki.allegro.pl

Lubimyczytać.pl to portal, który powstał w 2009 roku. W tej chwili w serwisie zarejestrowanych jest ponad 132 tysiące użytkowników, którzy napisali około 300 tys. unikalnych opinii i recenzji o książkach. Lubimyczytać.pl odwiedza miesięcznie około 1 mln unikalnych użytkowników, którzy generują ponad 7 mln odsłon.

Sklep internetowy Znak.com.pl

Sklep internetowy z książkami Znak.com.pl

Tworzenie lub pozyskiwanie zaplecza w postaci serwisów tematycznych związanych z profilem prowadzonej sprzedaży to ważny element budowania przewagi konkurencyjnej. O takich działaniach pisaliśmy już we wcześniejszym artykule. Nawet małe sklepy o niewielkich zasobach i możliwościach, mogą prowadzić serwisy powiązane z tematyką asortymentu oferowanego w sklepie.

Serwis lubimy czytać

Serwis dla miłośników książek Lubimyczytac.pl

Użytkownicy zarejestrowani w serwisie, mogą tworzyć wirtualne biblioteczki, w których zamieszczają wybrane przez siebie książki, mogą tworzyć recenzjię i dyskutować na temat wybranych książek. Serwis udostępnia też aplikację , która umożliwia zidentyfikowanie książki po zdjęciu okładki. Wszystkie te informacje pozwalają na przygotowanie spersonalizowanej oferty dla czytelnika, który jest zainteresowany danym autorem lub rodzajem literatury. Możliwości jakie daje wydawnictwu ZNAK pozyskanie serwisu Lubimyczytac.pl są ogromne.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.