Dzisiaj wystartował serwis Happa.pl, który jest usługą umożliwiajacą wysyłanie kodów na zakupy dla znajomych z Facebooka. Obdarowana osoba otrzymuje kod podarunkowy, do realizacji w ulubionym sklepie, w postaci wiadomości facebookowej, MMS-a lub e-maila.

Prezentem jest kod podarunkowy głównie do sklepów w Polsce, głównie stacjonarnych, chociaż są też dostępne sklepy internetowe.

 

 

 

Jak działa Happa.pl?

Aby obdarować znajomego kuponem podarunkowym trzeba zalogować się na Facebooka, wybrać znajomego i markę, którą chcemy go obdarować. Możliwe jest skorzystanie z opcji w której, inni znajomi mogą się dorzucić do prezentu. Prezent będzie dostarczony w wybranym przez nas dniu, dzięki temu możemy zaplanować podarunek na takie okazje jak urodziny, imieniny, rocznica ślubu itp.

Happa kupony podarunkowe

Opis działania kuponów podarunkowych w Happa.pl

Kody podarunkowe HAPPA obejmują m.in. sklepy: Empik.com, SMYK.com, Almi Decor, Heppin.com, Toys4Boys.com, Poczta Kwiatowa, a także sieć multipleksów Cinema City oraz prenumeraty magazynów Shape, Cosmopolitan, Playboy, Voyage. Do końca tego roku do HAPPA dołączą największe sieci odzieżowe, restauracyjne i perfumerie. System płatności zapewnia PayU.

Podsumowanie

Ciekawy pomysł na wykorzystanie social commerce. Serwis wygląda bardzo profesjonalnie, ale przede wszystkim udało mu się pozyskać dużych partnerów do współpracy. Dobry jest też moment wejścia w rynek, okres przedświąteczny to największe żniwa dla wszystkiego rodzaju kuponów podarunkowych. Teraz ważne jest pozyskanie użytkowników, którzy będą z niego korzystać.

Na uwagę zasługuje również fakt, ze na kupon podarunkowy może składać się kilka osób to bardzo dobry krok, który zwiększy zainteresowanie usługą.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.