Mikro stronaKażdy, kto zajmuje się marketingiem internetowym, prędzej czy później skorzysta z Landing Page, strony, której podstawowym celem jest konwersja. GetResponse wprowadził nową funkcjonalność umożliwiającą tworzenie Landing Pages bez konieczności znajomości kodu HTML czy obsługi programów graficznych. W ramach oferty świątecznej nowa funkcjonalność jest dostępna za darmo w planach rocznych. Tworzenie stron podobnie jak ma to miejsce w przypadku mailingów jest równie łatwe i intuicyjne, za sprawą prostego kreatora graficznego. Dzięki nowej funkcjonalności klienci GetResponse mogą budować zaawansowane mikrostrony do swoich kampanii.

 

Dzięki Kreatorowi Landing Pages użytkownicy będą mogli wybrać gotowy szablon strony, który można edytować za pomocą funkcji drag?n?drop (przesuń i upuść). Pozwala ona z łatwością przesuwać, kopiować, zapisywać czy zmieniać rozmiar zdjęć i grafik, dzięki którym strony docelowe nabiorą żywych i przykuwających wzrok barw. W ten sposób edycja grafik zostaje ograniczona do całkowitego minimum.

 

Strona docelowa zbudowana za pomocą kreatora GetResponse będzie automatycznie zintegrowana z formularzem zapisu. Co więcej, może ona mieć dedykowany adres URL oraz być publikowana również na Facebooku.

Użytkownicy GetResponse będą mogli mierzyć efektywność zbudowanej strony i efekty prowadzonej kampanii ? śledzić liczbę odwiedzających, odsłon oraz subskrybentów. Możliwe jest również testowanie różnych layoutów strony oraz mierzenie konwersji danej kampanii.

?Od lat pracujemy nad tym, aby GetResponse było narzędziem, za pomocą którego marketerzy będą mogli prowadzić całościowe kampanie email marketingowe. A Kreator Landing Pages to kolejna funkcjonalność, która zbliża nas w tym kierunku. Strona docelowa jest doskonałym uzupełnieniem kampanii email marketingowej. Nawet najlepszy graficznie newsletter nie osiągnie zamierzonego efektu, jeśli nie będzie prowadził odbiorcy do strony, która ostatecznie przekona go do konwersji.? ? mówi Daniel Brzezinski, Dyrektor działu Marketing i Product Development w Implix (GetResponse).

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.