Tajemniczy klientCiekawy raport na temat jakości obsługi sklepów internetowych przygotował serwis Opineo.pl wraz z Instytutem Logistyki i Magazynowania. Badanie przeprowadzono w okresie pomiędzy 20 listopada a 21 grudnia 2012 r. za pomocą trzech kontrolowanych zakupów w kilku wytypowanych sklepach internetowych. Autorzy badania wybrali badane sklepy „na podstawie analizy przychodów ze sprzedaży przez Internet”. Niestety takie określenie nie wyczerpuje tematu i nie jest znany dokładny klucz wyboru sklepów. Wszystkie badane sklepy reprezentują kategorie RTV/AGD/Elektronika. Nie zmienia to faktu, ze raport jest niezwykle ciekawy i dowiemy się z niego wielu interesujących faktów, miedzy innymi tego, które sklepy niechętnie zwracają pieniądze klientom.

Co ciekawe według Instytutu Logistyki i Magazynowania w lutym 2013 roku w Polsce funkcjonowało już 22 557 sklepów internetowych. Rozwój e-handlu sprawie, ze konkurencja będzie się zaostrzać. Warto przeanalizować raport i zastanowić się, jak my byśmy wypadli w takim badaniu i które elementy wart poprawić.

Poniżej prezentujemy infografikę przygotowana przez autorów raportu.

Tajemniczy klient

Raport przygotowany przez serwis Opineo.pl i Instytut Logistyki i Magazynowania

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.