cartoonTrusted Shops przygotował infografikę z typami oceniających. Mi brakuje tutaj jednego ważnego typu: „niezadowolony”. Niezadowolony klient chce głosno wypowiedzieć swoje niezadowolenie, zwłaszcza kiedy ma ku temu powody i czuje się pokrzywdzony. Poniżej informacja prasowa.

Życzliwy, mądrala a może sceptyk? Kupując w internecie możemy natknąć się na różne typy oceniających. Trusted Shops, firma specjalizująca się w certyfikacji sklepów internetowych, poddała analizie ponad 9 milionów opinii i na ich podstawie wyodrębniła najpopularniejsze profile kupujących. 7 najciekawszych przedstawia poniższa infografika.

 

 

?W sprzedaży internetowej, opinie klientów są cennym źródłem informacji na temat funkcjonowania sklepu internetowego i oferowanych produktów. Mogą one skutecznie przekonać lub zniechęcić do zakupu. Wiele osób odwiedzających sklepy internetowe potrafi już rozpoznać obiektywne i rzetelne opinie od tych nieprawdziwych. Dlatego też sklepy coraz częściej korzystają z niezależnych systemów opinii, które umożliwiają komentowanie tylko klientom danego sklepu ? komentuje Anna Rak, Country Manager Trusted Shops w Polsce.

 

klient

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.