Infografika SEOSerwis Positionly przygotował infografikę, która jest analizą rynku SEO 2012 i prognoz na rozwój branży w nadchodzącym roku 2013. Rok 2012 obfitował w ciekawe wydarzenia, związane głównie z wyszukiwarką Google, której udział w rynku Polskim wynosi 97%. Były to miedzy innymi dwie zmiany filtrów wyszukiwania ochrzczone Panda i Pingwin. Innym „gorącym” wydarzeniem było tymczasowe usunięcie z wyników wyszukiwania największych porównywarek cen, takich jak Ceneo, Nokaut czy Skąpiec. W tym samym czasie mocno ucierpiał serwis ogłoszeniowy Tablica.pl, który do tej pory nie wrócił do łask Google. W całym roku 2012 Google usunęło z wyników wyszukiwania ponad 51 mln domen. Infografika pokazuje najważniejsze wydarzenia na rynku SEO w minionym roku i prognozy na rok obecny.

Prognozy na rok 2013 są bardzo optymistyczne dla branży SEO i SEM. Szacuje się, że światowe wydatki na marketing w tym obszarze wzrosną z 40 mln dolarów do 50 mln dolarów. W Polsce wzrost ma być równie imponujący z 750 mln złotych do 910 mln złotych. Zapraszamy do obejrzenia infografiki.

Pozycjonowanie

Infografika przedstawiająca analizę i prognozy dla branży SEO w latach 2012/2013, przygotowana przez serwis Positionly.com.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.