Oferia LogoWiele się ostatnio dzieję na rynku serwisów z ogłoszeniami zleceń dla firm i freelancerów. Kilka tygodni temu właściciela zmienił serwis zlecenia.przez.net, który był jednym z największych serwisów zleceń IT w Polsce. Nowym właścicielem serwisu został jeden ze światowych liderów w tej branży, serwis Freelancer.com. Dzisiaj Bankier.pl podał informację o sprzedaży serwisu Oferia.pl firmie Leroy Merlin Polska. Grupa Allegro pozbywa się w ten sposób jednego ze swoich serwisów ogłoszeniowych i chyba obecnie największego serwisu z ogłoszeniami zleceń w Polsce. Ciekawy jestem co zaważyło na tej decyzji, ponieważ ten segment ogłoszeń wydaje się dosyć perspektywiczny. Niestety nie podano jak na razie wysokości transakcji.

Leroy Merlin w swoim sklepie internetowym leroymerlin.pl oferuje ponad 50.000 produktów z kategorii dom i ogród. Poprzez nabycie serwisu Oferia.pl, Leroy Merlin będzie mogło zaoferować swoim klientom ułatwienie w budowie i remoncie mieszkania. W jaki sposób nie jest to jeszcze do końca jasne, natomiast możliwości i potencjał serwisu jest duży.

Misją Leroy Merlin jest wspieranie klientów w realizacji marzeń o wspaniale zbudowanym i urządzonym domu, mieszkaniu oraz ogrodzie. Zaczęliśmy od zagwarantowania dużego wyboru produktów w najlepszych cenach, dodaliśmy serwis www.leroymerlin.pl, gdzie można również znaleźć inspiracje i porady. Teraz przyszedł czas na pomoc w realizacji projektu – to jest szybkim znalezieniu wykonawcy lub zlecenia. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup serwisu oferia.pl. Rozwijanie nowoczesnych elektronicznych sposobów kontaktu z klientami jest dla Leroy Merlin jednym z priorytetów. Jeszcze w tym roku zaprezentujemy naszym klientom kilka innowacyjnych rozwiązań ułatwiających poszukiwanie inspiracji urządzania domu i zakupy przez Internet– mówi Jarosław Truchel Dyrektor Marketingu oraz Centrali Zakupów i Supply Chain Leroy Merlin Polska.

Ciekawe czy w związku z przejęciem sterów przez nowego właściciela zmieni się sama Oferia.pl, która jeszcze bardziej sprofiluje się w kierunku zleceń związanych z remontem. Jeżeli tak, to w połączeniu z zamknięciem serwisu zlecenia.przez.net dałoby to szansę na rozwój nowego serwisu zleceń z szeroko pojętej branży IT.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.