Dzisiejsza oferta groupona, którą jest bilet na wybrany seans (ważny 3 miesiące) do sieci kin Cinema City bije rekordy popularności. W ciągu kilku godzin sprzedano ponad 32000 kuponów, po 11,5zł osiągając w ten sposób sprzedaż na poziomie ponad 370 000 zł. Oferta pobiła dotychczasowy rekord sprzedanych kuponów, który również należał do Groupona, były nim kupon do wesołego miasteczka w Chorzowie, który sprzedał się w około 30 000 sztuk. Grupon.

Jak widać po tej ofercie, zakupy grupowe cały czas budzą szerokie zainteresowanie. Przykład oferty Groupona pozwala sądzić, że klienci oczekują ofert dobrej jakości u solidnych sprzedawców, przez których nie będą potraktowani jak klienci drugiej kategorii. Tyczy się to głównie ofert związanych z usługami. Oferta pokazuje jak duży potencjał tkwi w sprzedaży usług, które przed uruchomieniem serwisów zakupów grupowych, nie były powszechnie obecne w polskim ecommerce.

Rekordowa oferta Groupona www.shopping.groupon.pl/d-11921556-bilet-do-Cinema-City

Wnioski

Możemy się spodziewać jakiś działań promocyjnych ze strony Multikina, chociaż wydaje się, że w najbliższych trzech miesiącach Multikino będzie świecić pustkami, przynajmniej w tych miejscach gdzie konkuruje o widza z Cinema City.

Groupon coraz mocniej stawia na sprawdzonych i renomowanych partnerów, co pozwala na osiąganie wysokiego wskaźnika sprzedaży. Prestiżowi dostawcy budują tym samym siłę marki samego Grupona. Warto przy tym zauważyć fakt, że Groupon coraz śmielej wchodzi w tradycyjny ecommerce, głównie poprzez Groupon Shoping.

Update
Dzień się jeszcze nie skończył, a już mamy prawie 54 000 sprzedanych kuponów. Ciekawe jakie działania podejmie Multikino.

Update 28.10.2012
Ostatecznie oferta została wstrzymana przed upływem terminu. Sprzedano 80 823 kuponów.

Update 30.10.2012

Ponieważ działania Cinema City odniosły spektakularny sukces, postanowiliśmy zapytać czy Multikino planuje podobne akcje promocyjne z wykorzystaniem zakupów grupowych. Z uzyskanej odpowiedzi możemy dowiedzieć się, że w tej chwili Multikino stawia na inne formy promocji, pytanie czy równie skuteczne.

Natalia Kaleta Specjalista ds. PR Dział Marketingu i Sprzedaży Multikino

Działanie Cinema City uważamy za reakcją na nasze, prowadzone od dawna działania marketingowe, które mają na celu zwiększenie frekwencji w salach kinowych w dni powszednie. Aktualnie w kinach sieci Multikino w ciągu tygodnia we współpracy z partnerami, prowadzimy trzy akcje cenowe: ?Poniedziałki z Coca Cola?, ?Wtorki FB? oraz ?Bueno Czwartki?. Dzięki temu przez trzy dni w tygodniu, nasi klienci mogą oglądać najlepsze produkcje filmowe w najkorzystniejszych cenach.

Najdłużej, ponieważ od sierpnia 2011 roku nasi klienci korzystają z akcji ?Wtorki FB? i kupują bilety za 13 zł na filmy 2D. W listopadzie 2011 roku do oferty Multikina dołączyły ?Poniedziałki z Coca Cola?. Każdy, kto kupuje zestaw z dowolnym napojem Coca Cola w Multikinie, otrzymuje kupon upoważniający do zakupu w kolejny poniedziałek biletu za 10 zł na dowolny film 2D lub 3D. Natomiast od września br. na widzów m.in. sieci Multikino czekają ?Bueno Czwartki?. Osoby, przychodzące w czwartek do kin sieci Multikino lub Silver Screen z trzema opakowaniami po batonikach Kinder Bueno lub Kinder Bueno White mogą zakupić bilet na dowolny seans filmowy za jedyne 10 zł. Wszystkie akcje promocyjne będą trwały na pewno do końca 2012 roku.

Na specjalną uwagę zasługuje akcja ?Środy z Orange?. Jest to wspólny projekt Orange i Multikina obecny w naszej sieci od 1 stycznia tego roku. W ramach tego programu klienci Orange mają możliwość zakupu dwóch biletów do kina w cenie jednego. Wysyłając SMS-a o treści FILM pod numer 241, telefonując pod numer *200 lub logując się na stronie www.orange.pl w celu otrzymania kodu uprawniającego do odebrania biletów na środowy seans kinowy. Akcja obejmuje projekcje 2D i 3D oraz odbywające się w Multikinie projekty specjalne, takie jak koncerty czy sport na wielkim ekranie. Dodatkowo uczestnicy ?Śród z Orange? otrzymują rabat na zakupy w kinowych barach.

Wszystkie powyższe akcje będą trwały do końca 2012 roku, w związku z tym na IV kwartał br. nie planujemy innych działań.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.