Robertem Mińczyków?Międzykulturowe spojrzenie na e-mail marketing pozwoliło na wypracowanie uniwersalnych rozwiązań?. Rozmowa z Robertem Mińczyków, Managing Director w GraphicMail Polska.

Kilka miesięcy temu na polskim rynku pojawiło się nowe narzędzie do e-mail marketingu – GraphicMail. Na świecie znany jest od 2002 roku, kiedy to startował w Stanach Zjednoczonych. Dziś ma siedziby w przeszło 20 krajach na całym świecie i obsługuje Klientów aż w 12 językach. Robert Mińczyków, Managing Director w GraphicMail.com.pl opowiada o początkach i celach na 2015 rok.

Na polskim rynku istnieje już kilka firm kompleksowo zajmujących się e-mail marketingiem. Jak widzi Pan miejsce GraphicMaila w poukładanej już polskiej rzeczywistości?

Robert Mińczyków: – Zgadza się – firmy działające na polskim rynku nieźle sobie radzą. Jednak niewiele z nich ma tak długą historię, jak GraphicMail. Żadna z konkurencyjnych firm nie ma również tak dużego międzynarodowego doświadczenia. GraphicMail posiada swoje biura już w przeszło 20 krajach na całym świecie i obsługuje klientów aż w 12 językach. To wielkie ułatwienie. Niektóre z popularnych platform e-mail marketingu oferują obsługę jedynie w języku angielskim. My wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów i oferujemy obsługę w języku ojczystym. Ponadto wieloletnie międzykulturowe spojrzenie na e-mail marketing pozwoliło na wypracowanie uniwersalnych rozwiązań, które teraz będą mogli przetestować także polscy użytkownicy.

Co zatem wyróżnia GraphicMaila spośród konkurencyjnych firm?

R.M. – Graphic Mail stawia na mobilność. Przez zwiększenie popularności smartfonów i tabletów, zmieniają się przyzwyczajenia użytkowników – nie można o tym zapominać. Mailingi wysyłane z GraphicMaila są poprawnie wyświetlane na wszystkich urządzeniach mobilnych. Możliwe jest także całkowite zarządzanie kampanią ? od stworzenia projektu wiadomości, przez jej wysyłkę i analizę ? za pomocą choćby wspomnianego smartfona. Staramy się jak najlepiej dopasować do potrzeb i przyzwyczajeń współczesnych użytkowników. Ponadto GraphicMail ściśle współpracuje ze światowym liderem w zakresie dostarczalności e-maili – SMTP. Dzięki temu prawdopodobieństwo, że e-mail trafi we wskazane miejsce jest jeszcze większe.

Obecnie nie liczy się tylko jakość narzędzi marketingowych, ale także, a nawet przede wszystkim, ich efektywność. Jak Graphic Mail może zagwarantować swoim Klientom skuteczność?

R.M. – Efektywność to u nas połączenie dostępności i funkcjonalności. Przez dostępność rozumiem dostosowanie do przyzwyczajeń użytkowników, czyli docieranie do nich także przez urządzenia mobilne. Funkcjonalność z kolei odnosi się do rozwiązań zastosowanych w GraphicMailu. Z tych, które zwiększą efekty osiągane przez kampanię warto wymienić możliwość dodania do maila opcji udostępnienia go na portalu społecznościowym lub blogu przez co zwiększymy zasięg mailingu. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość przeprowadzania testów A/B. Dzięki nim widzimy, która wersja newslettera cieszyła się większym zainteresowaniem czytelników. To bardzo cenne informacje. Choć podstawą skuteczności jest test antyspamowy, dzięki któremu mamy gwarancję, że wiadomość nie wpadnie do nieczytanego przez właścicieli skrzynek mailowych SPAM-u.

Jaki jest zatem plan na 2015 rok?

R.M. ? Plan jest taki, aby w 2016 roku każdy marketingowiec wiedział czym jest GraphicMail. Chcemy umożliwiać firmom i organizacjom tworzenie jak najskuteczniejszych kampanii oraz wciąż ulepszać narzędzie, by optymalnie spełniało oczekiwania użytkowników. Planujemy też zwiększenie zatrudnienia. Wprowadzenie nowej marki na polski rynek to duże wyzwanie, dlatego 2015 rok zapowiada się bardzo pracowicie.

Komentarz Komercyjnie.com

Polski rynek email marketingu jest bardzo konkurencyjny. Zresztą jednym z globalnych liderów tego segmentu jest firma Implix, która od ponad 15 lat dostarcza narzędzie do email marketingu GetResponse. Obecnie firma obsługuję ponad 350 000 klientów na całym świecie. Pozostałe polskie firmy takie jak FeshMail.pl czy Sare.pl koncentrują się bardziej na rynku lokalnym ale ich pozycja jest również silna.

Ważnym argumentem przy wchodzeniu na nowy rynek może okazać się cena. W tej chwili w zestawieniu czterech wymienionych firm najlepiej wypada oferta w GraphicMail, zarówno w przypadku niskich abonamentów do 2000 subskrybentów (FreshMail posiada opcje darmową do 500 adresów) jak i wysokich wolumenów w granicach 100 000 odbiorców. Jednak w przypadku dużych firm i wysyłek w okolicach 100 000 odbiorców cena odgrywa drugoplanową rolę. W tym przypadku liczy się niezawodność i wsparcie techniczne a duże firmy niechętnie zmieniają rozwiązanie, które im się sprawdzają. Dlatego przed GraphicMail stoi trudne zadanie.

Informacja Prasowa. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje prasową, newsa lub inną wiadomość, skorzystaj z formularza.