Give AwayGiveaway to nowe narzędzie, które pozwala na organizowanie akcji promocyjnych z gratisami za pośrednictwem serwisu Amazon. Usługa skierowana jest do firm, które wykorzystują gratisy w prowadzony przez siebie działaniach marketingowych.

Jak działa Giveaway? Założenie jest proste, chodzi o wykorzystanie mechanizmów społecznościowych w promocji np. w zamian za udostępnianie posta w serwisie społecznościowym użytkownik bierze udział w losowaniu nagród.

Firma organizująca taką promocję wybiera i opłaca nagrodę oraz koszty jej wysyłki. Obecnie można dodać o 50 upominków o wartości maksymalnej 5 tysięcy dolarów. Całym procesem logistycznym wysyłki zarządza Amazon, dzięki czemu jest to mniej uciążliwe dla organizatora promocji. Usługa dostępna jest od początku tygodnia i na razie za wcześnie wyrokować czy rzeczywiście znajdzie uznanie. „Pay by like” czy „pay by tweet” to mechanizmy, które funkcjonują od dawna, chociaż w większości przypadków dotyczą dóbr wirtualnych. Ale ta usługa wydaje się nie być skierowana jedynie do firm polujących na „like”. Pozwala ona na usprawnienie całej logistyki, firmom, które chcą zorganizować konkurs a z jakoś powodu uniknąć zajmowania się całym procesem zakupu i dystrybucji nagród. To co mogliby poprawić przed startem aplikacji to landingpage konkursu, nie jest on specjalnie zachęcający, zresztą sami zobaczcie.

Landingpage

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.