Email marketing pozostaje jednym z najbardziej skutecznych a zarazem najtańszych działań w obszarze ecommerce. Dzięki dobrze przygotowanej kampanii można sprzedawać więcej i skuteczniej. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego narzędzia do prowadzenia kampanii email marketingowych. Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z najlepszych płatnych rozwiązań do prowadzenia działań w obszarze email marketingu. Na uwagę zasługuje fakt, że mimo tego, że jest to rozwiązanie stosowane i doceniane na całym świecie zostało zaprojektowane przez polską firmę z Gdyni: Implix. Mowa o GetResponse, zaawansowanym narzędziu do prowadzenia kampanii email marketingowych.

 

Importowanie list mailingowych.

Korzystając z narzędzi tego typu, zazwyczaj posiadamy już własną listę mailingową, np bazę klientów ze sklepu internetowego. GetResponse umożliwia nam ręczne dodanie listy mailingowej metodą kopiuj wklej, możemy również zaimportować listę odbiorców z plików typu CSV,TXT,VCF,XLS,XLSX,ODS lub z zewnętrznych serwisów takich jak Google.

Email Marketing

GetResponse umożliwia import listy mailingowych z innych serwisów internetowych, takich jak Google czy sklep na platformie Magento.

Formularze zapisu

Jeżeli nie posiadamy własnej listy mailingowej powinniśmy zacząć pozyskiwać adresy email za pomocą formularza zapisu. Dzięki niemu możemy zdobywać adresy mailowe do naszej listy. Tworzenie formularza jest łatwe i przyjemne, dzięki rozbudowanemu edytorowi WYSIWYG (What You See Is What You Get – to co widzisz jest tym co otrzymasz). Dzięki metodzie „przeciągnij i upuść” możemy przeciągać gotowe moduły z prawego menu na nasz formularz, nie wymaga to nawet minimalnej znajomości HTMLa.

Edytor email

Edytor WYSIWYG do tworzenia formularza zapisu

Tworzenie mailingów

Jedną z podstawowych funkcji Getresponse jest tworzenie i wysyłanie mailingów. Do wyboru mamy jedną z dwóch opcji, możemy wpisaćc własny kod HTML lub skorzystać z zaawansowanego edytora wizualnego WYSIWYG (What You See Is What You Get – to co widzisz jest tym co otrzymasz).

Get Response edytor WYSIWYG

Jeden z dwóch dostępnych edytorów w Get Response WYSIWYG albo HTML

W edytorze WYSIWYG mamy do wyboru listę gotowych szablonów z podziałem na najbardziej popularne kategorie tematyczne takie jak motoryzacja, zdrowie, uroda itd. Każdy z gotowych szablonów możemy w bardzo prosty i intuicyjny sposób edytować, klikając w pole które chcemy zmienić lub przeciągając dodatkowe elementy z menu po prawej stronie. Oczywiście możemy również edytować kolory. Edytor jest niezwykle prosty w obsłudze, nie wymaga najmniejszej nawet znajomości HTML.

Email szablon

Szablony Getresponse

Ankiety
GetResponse daje nam również możliwość tworzenia ankiet, które tworzy się równie łatwo i intuicyjnie jak mailingi.

Analiza i Raporty

GetResponse to nie tylko przyjazne narzędzie do wysyłania newslettera, dzięki wbudowanym modułom analitycznym możemy śledzić efektywność i skuteczność prowadzonych działań i zmieniać je jeżeli okażą się niedostatecznie efektywne.

GetResponse udostępnia panel do śledzenia statystyk i efektów kampanii marketingowych

Cena

GetResponse działa w modelu SAAS ( Software as a service czyli oprogramowanie jako usługa), oznacza to, że za używanie oprogramowania płacimy stały miesięczny abonament. Jego wysokość zależy od ilości posiadanych subskrybentów. W tej chwili najniższy abonament wynosi 49zł miesięcznie (do 1000 subskrybentów), dla korporacji i osób posiadających ponad 100 000 subskrybentów cennik dostosowywany jest indywidualnie.

Cennik GetResponse

Dostępna jest 30 dniowa, bezpłatna wersja testowa. Szkoda jednak, że nie ma bezpłatnej wersji dla osób, które dopiero budują swoją listę mailingową, podobnie jak ma to miejsce w narzędziu Mailchimp, które udostępnia darmowe konto dla osób posiadających listę mniejszą niż 2000 adresów email.

Podsumowanie

Niewątpliwie GetResponse jest narzędziem bardziej dopracowanym, ma również dobry support i rozbudowaną pomoc. Atutem jest również to, że ma polską wersję językową. Polecamy wszystkim, którzy podchodzą profesjonalnie do działań email marketingowych. Jest to jedne z najlepszych narzędzi tego typu na świecie, do tego stworzone przez polską firmę.

Jeżeli chcecie przetestować to narzędzie, znajdziecie je pod adresem GetResponse.pl

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.