logoFundusz venture capital Xevin Investments zdecydował się zainwestować kwotę 700 tysięcy złotych w klub zakupowy dla mam BabysSecret.pl. Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na rozwój klubu oraz działania marketingowe. BabysSecret.pl działa od grudnia 2011 roku. Obecnie znajduje się w fazie intensywnego rozwoju. Dotychczas, bez istotnych nakładów finansowych, stworzył 100 tysięczną społeczność mam i ich najbliższych.
Baby?s Secret to pierwszy w Polsce klub zakupowy tworzony przez mamy, dla mam. Produkty dostępne w ofercie wyróżnia walor edukacyjny, jakość oraz oryginalność. Rabaty osiągają poziom nawet -70%.

Jak działają kluby zakupowe?

Filozofia działania klubów zakupowych jest bardzo związana z Zakupami Grupowymi. Chce być jednak kojarzona z pewnego rodzaju ekskluzywnością i unikalnością. Jeszcze 3 lata temu aby zostać członkiem, trzeba było zostać zaproszonym przez innego członka klubu. Tak było w przypadku kluby BuyVip (klubu zakupowego z markową odzieżą) potem przemianowanego na Markafoni obecnie FashionDays. Wszystko to miało sprawiać wrażenie ekskluzywności ale spowalniało rozwój przedsięwzięcia. Dzisiaj sprawa jest o wiele prostsza aby zostać członkiem klubu wystarczy zapisać się do newslettera. Klub przesyła nam mailowo oferty różnego typu produktów opatrzonych wysokimi rabatami. Oferty są cyklicznie wymieniane.

Babysecret

Klub zabupowy Babyssecret.pl

Podsumowanie

BabysSecret.pl wybrało bardzo dobry target skierowany do rodziców a szczególnie do mam. Dzięki czemu może osiągnąć spory poziom lojalności klientów przynajmniej do czasu jak dzieci nie podrosną. Wtedy oczywiście można rozszerzyć działalność o nowy klub i zaoferować zupełnie inny asortyment. Co ciekawe BabysSecret.pl wykorzystuje silnik Magento, który podobnie jak PrestaShop jest darmowym oprogramowaniem sklepu internetowego.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.