fulfillmentPlatforma sklepowa w modelu SaaS – Shoplo.com wprowadza nową usługę, która pozwala na outsourcowanie magazynowania i wysyłki produktu. Usługa Fulfillment w najbardziej ogólnym znaczeniu, to cały proces od złożenia zamówienia przez klienta do dostarczenia mu produktu. Czasem pojęcia tego używa się także w bardziej wąskim sensie ? mówiąc o dystrybucji czy logistyce. Wykupując usługę fulfillment nasz towar jest magazynowany i wysyłany przez serwis Shoplo. Po każdym złożonym zamówieniu serwis pakuje towar i wysyła go do klienta. Automatycznie, bez angażowania sprzedawcy.

Zapytałem co się dzieję z towarem w przypadku zwrotów?

Adres nadawcy to adres magazynu Shoplo. W przypadku zwrotu to tam zostaje odesłany produkt, a klient (właściciel sklepu) podejmuje decyzję o ponownym nadaniu lub zwrocie na magazyn. W ten sposób nie musi się on kłopotać w przypadku zwrotów.

Dodatkowo, na życzenie klienta zamówienia moga być specjalnie brandowane – np. pieczątką, taśmą czy przez dodawanie np. kartek do paczki.

Poniżej prezentujemy informację prasową na temat usługi:

Fulfillment czyli wygoda i prostota

Na czym w zasadzie polega Fulfillment? Jest to wyręczenie e-sklepów z większości procesów związanych z logistyką w ecommerce. E-przedsiębiorca wysyła swoje produkty do Shoplo, a platforma przechowuje je w bezpiecznym magazynie. Gdy tylko w sklepie zostaje złożone zamówienie, pracownicy Shoplo przygotowują produkt do wysyłki, pakują go i przekazują firmie kurierskiej, która dostarcza go bezpośrednio do klienta. W ten sposób, właściciel  e-sklepu nie musi zajmować się zarówno logistyką, jak i magazynowaniem produktów.

Od początku istnienia Shoplo naszym celem było umożliwienie sprzedaży w Internecie osobom zupełnie poczatkującym. Najpierw, zdjęliśmy z użytkowników wszelkie sprawy techniczne ? od stworzenia strony, po kwestie związane z hostingiem, domeną etc.  Z czasem okazało się jednak, że dla wielu e-przedsiębiorców problematyczne  jest także magazynowanie produktów i ich wysyłka do klientów. Postanowiliśmy więc wyjść im naprzeciw i jeszcze bardziej ułatwić sprzedaż online. Stąd też wprowadzenie Fulfillmentu na Shoplo ? mówi Patryk Pawlikowski, CEO Shoplo.com.

Ecommerce dla każdego

Dzięki Shoplo Fulfillment e-handel rzeczywiście jest dużo prostszy ? jedyne, co pozostaje po stronie sprzedawcy to założenie sklepu, wprowadzenie produktów i ich promocja. W ten sposób, ecommerce staje się dostępny także dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w handlu. I o to chodziło ? dodaje Pawlikowski. Wraz z rozwojem ecommerce, coraz więcej ludzi chce sprzedawać online ? często są to na przykład młode matki zajmujące się hand-made?m, czy nastolatkowie projektujący odzież. Takie osoby nie mają doświadczenia w ehandlu, a tym bardziej w logistyce –  potrzebują więc maksymalnie prostych narzędzi, aby móc oszczędzić czas i skupić się na tym, co kochają robić ? a więc na wytwarzaniu swoich produktów, a nie na przygotowywaniu i wysyłaniu paczek.

Storehouse Shoplo

Nowa usługa od Shoplo.

Dlaczego warto?

Shoplo Fulfillment to nie tylko prostota i zdjęcie części obowiązków z e-przedsiębiorców. To także ogromna oszczędność czasu i, co ważne, pieniędzy. Wykorzystując efekt skali, platforma wynegocjowała specjalne stawki u firm kurierskich, co umożliwiło wyeliminowanie kosztów konfekcji. Dzięki temu, usługa jest teraz dostępna także dla małych podmiotów, a nie jak dotychczas dla największych graczy na rynku – ceny pakietów zaczynają się bowiem już od 100zł miesięcznie.

Wprowadzenie usługi przez Shoplo.com wydaje się idealnie wpisywać w jej dotychczasowy wizerunek ? platforma została wyróżniona w 2013 roku statuetką Ekomers  w kat. Innowacja Roku i była nominowana przez The Next Web w kat. Startup roku 2013.  Jak zapowiada Pawlikowski, to nie koniec nowości przewidywanych na 2014 rok ? Jeszcze w tym roku planujemy rozbudować Shoplo o kolejne narzędzia, które sprawią, że ecommerce będzie jeszcze prostszy i przyjemniejszy.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Shoplo Fulfillment wejdź na fulfillment.shoplo.com

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.