Każda firma chce być obecna w świecie mediów społecznościowych, które są jednym z najpopularniejszych kanałów komunikacji z klientami. Najpopularniejszym serwisem tego typu jest oczywiście Facebook. Nie zawsze jednak wystarczają nam podstawowe narzędzia, które są dostępne na naszym fanpage’u. Chcielibyśmy mieć możliwość dostosowania wyglądu fanpage’a do naszych indywidualnych potrzeb, wzbogacić interakcję z użytkownikami za pomocą quizu, konkursów czy przeprowadzenia promocji. Jednym z narzędzi oferujących zestaw dodatkowych aplikacji rozszerzających możliwości naszej strony na facebooku jest Fanpoint. Fanpoint jest płatnym narzędziem do promocji i komunikacji prowadzonej na facebooku. Płatnym, ale należy przy tym zaznaczyć, że przed podjęciem decyzji o zakupie możemy za darmo sprawdzić działanie każdej aplikacji. Część aplikacji ma wersję bezpłatną co oznacza że posiada ograniczenia w stosunku do wersji płatnej. Pozostałe aplikacje, które takiej wersji nie posiadają można przetestować w trybie widocznym wyłącznie dla administratorów. Jest to dobry sposób jak wygląda obsługa i konfiguracja poszczególnych aplikacji.

Cena:
Podstawowowy zestaw aplikacji do prowadzenia jednego profilu zaczyna się od kwoty 100zł brutto

 

Wybrane aplikacje w pakiecie podstawowym:
 • Produkty – szczególnie przydatne dla sklepów internetowych, pozwala na sporządzenie listy swoich produktów wraz ze zdjęciami, cenami oraz odnośnikami do stron www, gdzie można je kupić.
 • Ramka – pozwala na umieszczenie treści dowolnej strony internetowej w ramce i dopasowanie jej wyświetlania do wymiarów Facebookowej zakładki.
 • Czytnik RSS – bardzo przydatna aplikacja, która umożliwia na publikacje treści wprost z naszego bloga. Wystarczy kanał RSS aby wpisy pojawiały się nie tylko na stronie docelowej, ale także w specjalnej zakładce.
 • Pinterest – integracja z Pinterest, pozwala na publikację na fanpage’u treści, które publikujemy w serwisie Pinterest
 • Youtube – umożliwia powiązanie naszego profilu z kontem na youtube.
Fanpoint posiada dużo aplikacji rozszerzonych, oto najciekawsze z nich:
 • Mapa i Multimapa – pozwala miedzy innymi na oznaczanie miejsc i na wytyczanie trasy z dowolnego punktu na mapie.
 • Kupony – dzięki tej aplikacji możemy przeprowadzić promocję np. w formie kuponu do ściągnięcia na dysk i wydrukowania. Aplikacja pozwala na podzielenie się informacją ze znajomymi.
 • Konkursy – zestaw aplikacji pozwalający na przeprowadzenie konkursów na facebooku. Mogą być to zarówno konkursy tekstowe, graficzne a nawet filmowe. Aplikacje posiadają formularz zgłoszeniowy i pozwalają na komentowanie oraz ocenianie nadesłanych prac.
 • Głosowanie – pozwala na dzielenie się swoimi upodobaniami dzięki możliwości głosowania na jeden z dwóch wybranych produktów.
 • Quiz jedna z najbardziej popularnych typów aplikacji, umożliwia tworzenie i przeprowadzanie quizów.
 • Ankieta aplikacja pozwala na skonstruowanie ankiety i poznanie opinii fanów na konkretne tematy.

 

Aplikacje można testować za darmo bez ograniczeń czasowych w trybie ?piaskownicy? (treść zakładki widoczna tylko dla administratorów). Wersja bezpłatna to doskonały sposób, aby zapoznać się z obsługą aplikacji, poznać jej możliwości oraz przygotować się do pracy z pełną wersją płatną.

LINK DO APLIKACJI: Fanpoint.pl

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.