Tesco logoDyskonty rządzą niepodzielnie na polskich osiedlach, jednak w internecie tryumfy święci brytyjska sieć Tesco, która posiada około 25% rynku FMCG online w Polsce. Całkiem nieźle jak na 2 lata działalności. Sklep oficjalnie ruszył w lipcu 2012 roku i nie miał zbyt dużej konkurencji. Hipermarket online dzięki usłudze Ezakupy działa w 19 aglomeracjach miejskich i obsługiwany jest przez 23 hipermarkety. Dzięki temu z zakupów online w Tesco mogą korzystać mieszkańcy 210 miast Polski. Do usługi Ezakupy ma dostęp około 13 milionów Polaków czyli około 30% populacji kraju. Mariusz Nowak, menadżer sprzedaży internetowej Tesco Polska zdradził w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl, że w tym roku Tesco planuje poszerzenie zasięgu i uruchomienie siedmiu kolejnych lokalizacji, w których będzie można składać zamówienia przez internet i urządzenia mobilne. Według różnych źródeł wartość polskiego rynku FMCG online to ponad 500 mln złotych, a w roku 2018 osiągnąć może poziom miliarda złotych.

Kto najczęściej kupuje w sklepie internetowym Tesco? W przeważającej mierze są to kobiety 79%, mężczyźni stanowią jedynie 21% kupujących. Zakupy klientom sieci dowozi prawie 200 samochodów.

Warto zauważyć, że silna obecność marki w internecie odzwierciedlona jest również w raporcie seo 2013. Na wykresie kategorii spożywczej, wyraźnie widać, że Tesco jest liderem kategorii.

źródło: portalspozywczy.pl

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.